4.23/5 (13)

NSC Blockchain Birliğine Katıldı. Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) taşıma devlerinden olan Norfolk Southern Corp (NSC), 24 Mayıs’ta yaptığı şirket duyurusunda Blockchain in Transport Alliance Birliğine (BiTA) katıldığını açıkladı.

BiTA 2017 yılında, ulaşım ve lojistik endüstrilerinde Blockchain uygulamalarının yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve teknolojinin benimsenmesi için endüstri standartlarının oluşturulması amacıyla kurulan bir dernek. Geçen kısa süreye rağmen BiTA’nın 250’den fazla katılımcı üyesi bulunuyor.

30.000 km’lik Demiryolu Taşımacılığı

NSC, Doğu ABD’deki en yaygın intermodal (yükünüzün taşınması için birden fazla karayolu nakliye aracı kullanılması) ağı işletiyor ve kömür, otomotiv ve sanayi ürünlerinin önemli bir taşıyıcısı görevini üstleniyor. Demiryolu alt kuruluşu, 22 doğu ABD eyaletinde yaklaşık 19.500 millik bir yolda işletmecilik yapıyor ve ABD’nin doğusunda bulunan bütün büyük konteyner limanlarına hizmet veriyor.

BiTA Başkanı Chris Burruss, Norfolk Southern Corp’in üyeliğinin, ittifaka katılan tüm üyelere fayda sağlayacak bir düzeyde intermodal ve demiryolu uzmanlığı getirdiğini söyledi.

“ Aldığımız sorumluluk gereği olarak yük taşımacılığının geleceğini tanımlayacak ortak Blockchain standartları üzerinde çalışıyoruz. “

BiTA Devlerle Çalışıyor

Bugüne kadar BiTA; FedEx, Uber, UPS gibi nakliye devlerini ve demiryolu, madencilik, denizcilik, sondaj, enerji üretim ekipmanlarının küresel tedarikçisi olan GE Transportation gibi büyük endüstri oyuncularını bünyesine kattı. Warren Buffet’ın BNSF Demiryolu, Norfolk Southern’ın üyeliğine de öncülük etti. İttifak, OriginTrail isimli Blockchain temelli tedarik zincirleri için amaca uygun bir protokol kullanıyor.

Bu yılın başlarında, dünyanın en çok insanını istihdam eden lojistik endüstrisinin önde gelen üyeleri – blockchain teknolojisinin, malların, hizmetlerin ve değerin dünya çapında transferini sağlamak için “eşsiz bir çözüm” olduğunu söyledi .

Küresel Anlamda Önemli Bir Endüstri

Uluslararası ticaret ve lojistik gelişmeye devam ettikçe, etkin hizmet sunumu ve gerekli verilerin aktarımı için daha verimli yöntemler geliştirilmekte. Bununla birlikte Blockchain teknolojisi, şeffaflık ve verimli izleme gibi alanlarda lojistik sektörüne yeni bir yön vermek için bu sektöre başka bir boyuta taşıyor.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun