4.29/5 (14)

Kriptoparalara vergi getirilmesi ve kripto para ile vergi ödemesi iki ayrı uç ve şu an dünyada ikisi de gerçekleşiyor.

Arizona Temsilciler Meclisi’nin Yollar ve Aracılar Komitesi, eyalet sakinlerinin kripto paralar ile vergi ödemesine izin verecek bir vergi tasarısı olan SB1091’i 7 Mart tarihinde komiteden onaylayarak geçirdi.

Tasarı’nın komite aracılığıyla ilerlemesi, her yasa tasarısının Arizona yasalarına göre gerekli olan ilk üç okumasını ifade eder. Cumhuriyetçi milletvekilleri tarafından tasarlanan tasarıya destek, Cumhuriyetçi çoğunluk tarafından yönetilen ana meclisten geçme olasılığını artırıyor.

Daha önceki günlerde bildirildiği üzere, yasa 8 Şubat’ta Arizona Eyalet Senatosu’nca onaylanmıştı. Tasarı Arizona vatandaşlarının bitcoin ve diğer kripto paralar ile vergi ödemesi izni verirken, aynı zamanda devlet, tahsil edilen kripto ödemelerinin 24 saat içinde ABD dolarına çevrilmesi gerektiğini belirtti.

Kripto Paralar Yeni İş Fırsatları Oluşturuyor

Bill Rep’in sponsoru Jeff Weninger, tasarının onaylanmasındaki itici güç olarak, ödeme kolaylığı ve Arizona’ya yeni iş çekme fırsatı olarak değerlendirdi:

“… Arizona, gelecekte [Blockchain] ve dijital para birimi teknolojisi için kullanılacak bir yer olacak. Kullanım kolaylığı, gecenin ortasında yapabilmeniz, televizyon seyrederken evde yapabilmeniz. Sanırım birkaç yıl içinde bu bir soru bile olmayacak. ”

Tasarı devlet yasama organından geçerse, ABD’nin diğer eyaletleri benzer tasarılar getirmesine rağmen, Arizona eyaleti devlete olan borç meblağlarını kabul eden ilk eyalet olacak. Ayrıca hem Georgia hem de Illinois eyaletleri vergi ve lisans ücretleri için kripto para kabul edecek yasaları düşünüyor.

Wyoming Eyaleti aynı zamanda kripto para yasaları üzerinde çalışmakta olup, emlak vergisi ve menkul kıymet düzenlemelerinden kriptoyu muaf tutacak yeni bir yasa tasarısı getirmişti.

Dünyadaki bir çok ülke ve eyalet kripto para piyasasına temkinle davranırken bir yandan da çağın gerisinde kalmamak için hızlı bir şekilde araştırmalar ve tartışmalar sonucunda yeni çağ ekonomisine ayak uydurmaya çalışıyor.

Siz de devlete olan faturalarınızı veya borçlarınızı kripto para ile ödemek ister miydiniz?

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

1 Yorum

  • Deli Koin
    Posted 09/03/2018 20:03 0Likes

    Şu çakılan bitcoin biraz toparlasa da vergisini mi isterler, yoksa bitcoinle vergi mi öderiz ne isterlerse razıyım.

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun