4.86/5 (28)

Binance ödül avcılarına fırsat sundu.

Binance kripto para borsası para değişimleri esnasında hırsızlık olaylarına karışan hackerların yakalanması için 250.000 $ değerinde ödül vereceğini duyurdu. 7 Mart’ta meydana gelen şüpheli hareketlerden dolayı siber saldırılardan mağdur olan Binance, 11 Mart tarihinde ödül ile ilgili duyurusunu paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre, herhangi bir yargı alanında yasal bir tutuklama ile sonuçlanan bilgiyi temin eden ilk kişi, 250bin dolar değerinde Binance Coin(BNB) (borsada işlem gören ve kullanılan bir kripto para birimi) ile ödüllendirilecek. Yapılan ihbar sonrası tutuklamalara yol açan çok sayıda bilgi kaynağı varsa ödül ihbar kaynakları arasında bölüştürülecek

Açıklamada Binance, kripto para topluluğunda suç ve etik olmayan davranışları ele almak için uyumlu bir çabanın önemini vurguluyor:

Güvenli bir kripto topluluğunu sağlamak için savunmayı basite alamayız. Siber saldırılar henüz gerçekleşmeden önce hack olaylarını aktif olarak engellemeliyiz. 7 Mart’ta Binance aleyhindeki korsanlık girişimi başarılı olmasa da geniş çaplı ve organize bir çaba olduğu açıktı. Bunun ele alınması gerekiyor. ”

 

Kripto Para Saldırılarına Karşı Birlik Olunmalı

Binance şu anki ödülüne ek olarak Binance’deki herhangi bir hack girişimi karşısında gelecekteki ödüller için kripto rezervlerinden 10 milyon dolar ayırdı. Binance açıklamasında, küresel çapta diğer kripto borsaları da davayı takip etmeye davet etti.

Paranızı korumak her zaman en birinci önceliğimizdir

Kullanıcılar, hesaplarındaki düzensiz ve yetkisiz işlem davranışlarını gözlemledikten sonra Binance’ı güvenlik ihlallerine karşı uyardı. Bilgisayar korsanlarının kullandığı kesin yöntem belirsizliğini koruyor.  Bazı kullanıcıların API anahtarlarını olası bir iş birliği ile hackerlarla paylaşmış olması, hackerların Binance’ın iki katmanlı kimlik doğrulama sistemi nasıl aştıklarını açıklayabileceğini gösteriyor. Binance olayın hemen ertesi günü 8 Mart’ta ticaret faaliyetlerine yeniden başladı.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun