4.64/5 (11)

Binance Jersey Avrupa açıldı. Dünya kripto para borsaları liginde hacim ve müşteri sayısı olarak şampiyonluğa oynayan Binance, Avrupa’ya açılıyor.

Binance’nin günlük işlem hacmi yaklaşık 1.26 milyar dolar. Binance CEO’su Zhao, 2018 sonunda borsanın 1 milyar dolar kâr elde edebileceğini belirtmişti. Ama son aylardaki bazı yaşanan olumsuzluklar sebebiyle, Binance tahtını OKex’e kaptırmış durumdaydı. Bu gelişmeler ışığında Binance’dan Avrupa atağı geldi.

Amerika ve Uzak Doğu ülkelerine nazaran kripto para borsalarına yönelik düzenlemelerde daha ılımlı duran Avrupa kıtası, Binance’ın yeni gözdesi oldu. Borsa, Binance Jersey ismi ile açtığı platformda Avrupa’da özellikle de İngiltere’de yaşayan yatırımcılara yönelmeyi planlıyor.

Kullanıcılar resmi para olarak Euro ve İngiliz Poundu ile işlem yapabilecek. Bitcoin ve Ethereum ile Euro ve İngiliz Poundu çifti üzerinden işlemler yapılabilecek.

Binance Jersey Açıldı

Bugün itibariyle Binance Jersey Avrupa açıldı. Şu an Avrupa’da ve İngiltere’de yaşayan kullanıcılar Binance Jersey’e üye olup para yatırma, çekme ve kriptopara işlemleri yapabiliyorlar. Platform daha fazla müşteri çekebilmek için bir de promosyon yaptı. Binance resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre;

“16 Ocak- 31 Ocak arasında www.binance.je üzerinden kimlik doğrulamasını yaptıran ilk 5.000 müşteriye 20 Euro ödül verilecek”

Ödül Şartları

Ama bu ödülü alabilmek için bazı şartlar söz konusu.

1- Binance.je promosyonu kaldırma hakkını saklı tutuyor.
2- Ödüller katılım bittikten 7 gün sonra dağıtılacak.
3- Bu ödül sadece işlem ücretlerini ve çekim ücretlerini öderken kullanılabilecek, yani bu ödülü çekemiyorsunuz.

Kimilerine göre bu atak küreselleşme konusunda çok büyük bir adım. Ayrıca Brexit sebebiyle yaşanan Euro/Pound belirsizliğine de bir alternatif olabilir.

Binance bu alanda Digital Jersey firmasıyla koordineli çalışacak. Rapora göre Digital Jersey yerel banka ve lisans işlemleri üzerinde yetkili olacak.
Digital Jersey CEO’su Tony Moretta;

“Yenilikçi kripto işletmelerine, yetki alanımızda uygulanan genel olarak yüksek standartlardaki düzenlemelerden uzaklaşmadan gelişmeleri için izin verilen bir sanal alan sağlayabiliriz. Jersey’deki değişim ve uyumluluk fonksiyonlarını geliştirmek, dijital beceri programımızın bir parçası olarak blockchain eğitimi vermek ve bu alanda yeni girişimlerin büyümesini desteklemek için Binance ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz”

Son Söz

Binance alanında birçok yeniliğe ön ayak olmuş güçlü ve güvenilir bir platform. Avrupa’ya olan yaklaşımının daha çekinik kalan müşterileri de çekeceği öngörülebilir. Piyasalarda yeni yatırımların olacağı ve piyasa değerlerinin artacağı da beklenebilir. Binance Jersey Avrupa’nın açıldığı haberinin bu değişkenler göz önüne alındığında piyasayı olumlu etkileyebileceği beklemek anormal olmaz.

Son dakika gelişmeleri ve haberler için abone olmayı unutmayın.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun