4.27/5 (15)

Kripto para borsası Binance taşınıyor. Binance, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’nden (FSA), kripto para birimi ticaret platformu olarak düzenleyici kuruluşa kaydolmadan ülkede faaliyet gösterdiği için resmi bir uyarı aldı. 

FSA, 23 Mart tarihli ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya hitaben yazılan bir mektupta, borsa tarafından ruhsatsız olarak Japonya’da faaliyete son vermesi konusunda uyardı. 

Şirket, FSA lisansı almak istediğini daha önce söylemişti, çalışanları Tokyo’ya taşımışlar ve Japon vatandaşlarının şu anda yalnızca kripto para alışveriş çiftleri sunan borsa üzerinden işlem yapmalarına izin vermişti. 

Nikkei Perşembe günü yaptığı açıklamada, FSA’nın Twitter’da “sorumsuz gazetecilik” olarak adlandırdığı bir rapor olan Binance’e resmi bir uyarı yapacağını bildirdi. 

Zhao, borsanın FSA’nın mektubunu aldığını doğruladı ve avukatlarının FSA ile temas halinde olduğunu ve “bir çözüm bulacağını” söyledi. 

Binance Malta’ya Taşınıyor

Binance, Avrupa’da bulunan ada ülkesi olan Malta’da bir ofis açacağını da açıkladı. Şimdiye kadar Binance, Hong Kong’da menkul kıymet düzenleyicileriyle çalıştığı başka bir yerdeydi. 

Binance, Malta’da dünyanın en popüler kripto para exchange borsalarından biri olarak statüsünü daha da artırmayı ve ilk madeni para-kripto para ticaretini başlatmayı planlıyor. Şu anda, CoinMarketCap verilerine göre Binance, 24 saat işlem hacmi 1,6 milyar doların altında en büyük işlem platformu olarak yer alıyor. 

Zhao Bloomberg’e verdiği demeçte, “Yakında bir bankacılık anlaşmasını açıklayabileceğimize çok eminiz . Malta, kripto para ve fintech konusunda çok ilerici” dedi. 

Zhao ayrıca, Malta hükümeti tarafından, ülkenin son zamanlarda fintech girişimlerini çekmeye yönelik kripto para ticareti yapan şirketler için elverişli bir ortam yaratmayı amaçlayan bir tasarıyı gözden geçirmesi için davet edildiğini söyledi. 

Ülkenin Başbakanı Joseph Muscat, geçtiğimiz Cuma günü “@binance#Malta’ya Hoş Geldiniz”  şeklinde tweet atmıştı. “Blockchain tabanlı işyerlerinin düzenlenmesinde küresel çapta öncü olmayı hedefliyoruz.”  şeklinde bir beyanatta da bulundu.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun