4.57/5 (7)

Bitcoin İle Ödeme giderek yaygınlaşan bir durum. ABD’nin önde gelen elektronik perakendecisi Newegg bu haftanın başında Kanada’daki platformuna Bitcoin entegrasyonunu genişleterek, Kanada’da bulunan milyonlarca müşterisinin ürünler için Bitcoin ile ödeme yapmasına izin verdi.

Perakende Ürün Kabulünü Artırma

Newegg CEO’su Danny Lee, şirketin ilk kez Bitcoin’i entegre ettiğinde, Bitcoin değerinin 2014’ten bu yana hızla yükseldiğini ve Bitcoin kullanıcılarının önemli satın alma gücüne sahip olduklarını vurguladı.

“2014 yılında Newegg, müşterilerine Bitcoin ödeme seçeneği sunan ilk büyük şirketler arasındaydı. O zamandan beri Bitcoin değeri hızla yükseldi ve Bitcoin sahibi müşteriler oldukça fazla satın alma gücüne sahip oldular. Kanada’daki müşterilerimize Bitcoin kabulünü genişletme zamanının doğru olduğuna inanıyoruz.”

Bitepay CEO’su Stephen Pair, kendilerinin Newegg’e yapılan Bitcoin ödemelerini ele alan sorumlu bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olduğunu belirtti. Ayrıca Kanada’daki kullanıcılardan gelen kripto paraya olan talebin son birkaç yılda arttığı ve Newegg’in Bitcoin entegrasyonunun ülke genelinde Bitcoin’in benimsenme oranının artmasına fayda sağlayacağına inanıyorlar.

Pair: “Kanada’da çok fazla talep görüyoruz ve Newegg’in sınırın kuzeyindeki Bitcoin ödeme seçeneğini genişlettiğini görmekten mutluyuz.”

Newegg dışında, e-ticaret platformu Overstock, dünyanın en büyük seyahat rezervasyon acentesi olan Expedia, eGifter, Gyft, uydu televizyon servis sağlayıcısı Dish ve CheapAir de bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul ediyor.

Büyüme Faktörleri

Ocak ayında, büyük Bitcoin düzeltmesinden önce Starbucks başkanı Howard Schultz, kuruluşun perakendeci dostu olması sebebiyle ve gelecekte belirli bir işlem kapasitesine sahip olması durumunda bir kripto para birimini entegre etmeye istekli olduğunu belirtmişti.

Bir konferans görüşmesi sırasında Schultz, kişisel olarak Bitcoin’in perakendeciler tarafından benimsenecek global para birimi olduğuna inanmadığını ancak perakendeciler tarafından gelecekte bir kripto para biriminin kullanılabileceğini belirtti.

“Şahsen Blockchain teknolojisinden bir veya birkaç meşru güvenilir dijital para biriminin oluşacağına inanıyorum. ”

Visa yönetici ve Bitcoin Vakfı’nın kurucu ortağı Jon Matonis’in daha önce vurguladığı gibi, Bitcoin’in küresel bir para birimi olarak meşruiyeti, Goldman Sachs gibi büyük bankalar ve Newegg gibi perakendecilerin bir ödeme yöntemi ve bir para birimi olarak Bitcoin kullanmaya devam etmesiyle artmaya devam edebilir.

Şu anda, piyasanın aşırı oynaklığı perakendecilerin bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini tam olarak benimsemelerini zorlaştırmakta. Ancak pazar büyüdükçe ve kamu yatırım araçları ve daha düzenlenmiş yatırım kanalları ile olgunlaştıkça, Bitcoin perakendeciler tarafından geniş çapta benimsenen küresel bir dijital para birimine dönüşebilir.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun