4.3/5 (30)

Bitcoin, yalnızca bireysel portföyleri değil tüm finansal dünyayı değiştirebilecek ekonomi yatırımlarından biridir. Eleştirmenler kripto para piyasasını yok etmeye çalışıp zamanlarını harcarken, diğer yandan Bitcoin kurumsal yatırımcıları ,  paralarının sektörde alacağı rolü planlama peşindeler.

Boston bağımsız bir yatırım yönetim şirketi olan Wellington Management Co. kriptopara piyasasına katılma planları yapmaya başladı.

Kurumsal Yatırımlar Bitcoin’e Kapı Aralıyor

Wellington Management Co., 1 trilyon doları aşan bir miktarı yönetmekte ve yatırım portföyüne kripto para birimleri de dahil olmak üzere yeni olanaklar aramaktalar. Bu arayışın Chicago Mercan Ticaret Borsası(CME) ve Chicago Board Options Exchange (CBOE) Bitcoin sözleşmeleri başlatmaya karar verdikten sonra gerçekleşmesi öngörülüyor.

1 trilyon dolarlık yönetimi olan Boston merkezli firma , hisse senedi araştırma analisti Matthew Lipton ve ticaret teknolojileri müdürü Lee Saba’nın yer aldığı bir ekip tarafından yayınlanan bir Şubat raporunda, bazı portföylere kripto para dahil etmeyi düşünüyor. Şirketin sistemleri Bitcoin türevleri ticaretine olanak sağlamak için yükseltildi ve Wellington, kripto para birimleri ile ilgili şirketlerde pozisyon almaya başladı.

“Çeşitli Wellington ekipleri, kripto paraları izlemek ve oluşturmak için belirli çip üreticilerine (AMD ve NVIDIA) yatırım yaparak madencilik ve Blockchain uygulamalardan yararlanmak için portföylerini konumlandırıyorlar.”

Tabii ki, şirket pazarın çok kararsız olduğunu biliyor. Kripto para fiyatları düşerse, madencilik donanımı pahalı bir yatırım olur (eğer fiyatlar takip edilmiyorsa). Ayrıca, şirket portföyünü çeşitlendiriyor ve sadece kripto para pazarındaki faaliyetleri temel almıyor.

Bunun üzerine şirket, piyasaya çok temkinli bir şekilde girdiğini açıkladı. Bugün hemen yatırım yapmaya başlamayacaklar, ancak planlar hali hazırda analiz ediliyor. İlerlemenin en iyi yolunun nasıl olması gerektiğine dair analistler pazarı araştırıyor.

Dünyanın ve Bitcoin kurumsal yatırımcılarının yoğun bir şekilde araştırdığı kripto para birimleri ve Blockchain teknolojileri bu tartışmalarla zeminini iyice sağlamlaştırıyor gibi görünüyor.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun