4.1/5 (30)

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, Zdnet’in haberine göre 7 Mart’ta kripto para kabul eden işletmelere müşterilerinin yemek siparişleri ücretini ödemek için restoran ve kafelere kripto para kiosku tedarik etme planlarını açıkladı.

Touch B adı verilen kiosk markası, Bithumb ve kiosk üreticileri Unos Space, Tros Systems ve Bithumb için IYU arasında Şubat’taki bir işbirliğinin sonucu ortaya çıktı. Şirketin amacı, “Yiyecek ve içecek işletmeleri, küçük restoranlar ve kafeler işleten küçük işletmeler için optimize edilmiş kiosklar tedarik etmek .”

İki Farklı Kiosk Olacak

Zdnet makalesinde, Bithumb’un iki tane olan kiosklardan Touchpad ve Touchbone olarak adlandırılan üç hizmet başlattığını ifade ederek büyüklüklerine ve kart gereksinimlerine göre işletme sahiplerine seçenekler sunuyor. Daha küçük işletmelerin Bithumb ürünlerini kullanmaya yardımcı olacak bir yol olarak, Touch B büfeleri için kiralama maliyetleri, satış fiyatından yüzde 10 daha az olacak.

Üçüncü hizmet, Bithumb müşterilerinin şifrelerini kioskta kullanabilmelerini sağlayacak bir şifre çözme hizmeti olarak adlandırılıyor. Böylece, “iş dünyası arasında sinerji yaratılır ve döviz bürosu olarak kullanılabilir.”

Bithumb’dan yapılan bir açıklamaya göre:

 

“Kiosk işletmesine giriş, küçük işletme sahiplerine önemli faydalar ve düşük maliyetli kiralama hizmetleri sunmak anlamındadır. Blockchain teknolojisine dayalı çeşitli sektörlerde çalışmaya devam edeceğiz, ortaklığımız aracılığıyla küçük işletmeler için paket çözümler sunmaya devam edeceğiz.”

 

Kripto Paralar Daha Fazla Benimsenebilir

Bithumb, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, işlem hacminin günde 732 milyon ABD doları seviyesine ulaşmasıyla, 24 saatlik bir periyotta işlem hacmine göre global olarak 5. sırada yer alıyor.

Konunun uzmanları yaptığı açıklamalarda, Bithumb’un açıklamasının gerçekten Güney Kore’de “kripto paraların daha da benimsenmesini sağlayabileceğini” belirttiler.

Bu ayın başında, Avustralyalı kripto değişim borsası Bitcoin.com.au da kripto para kullanıcıları ve küçük işletmeleri bir araya getirerek ülke genelinde 1.200 gazete bayisinde iPad mini yoluyla kripto para ile alışverişinin önünü açmıştı.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

1 Yorum

  • Rüstem
    Posted 12/03/2018 09:15 0Likes

    Ülkemize gelse de biz de bu tür gelişmeleri sadece haberlerde okumasak.

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun