4.7/5 (37)

Bittorent Token, Dünya’nın en büyük kripto para borsalarının başında gelen Binance’ de bugün satışa çıktı. Bittorent Inc. tarafından birkaç gün önce bir duyuru gelmişti.

“ Bittorent’in merkezsiz ürünlerinde kullanılmak üzere merkezsiz bir para çıkarma konusundaki süregelen çalışmalarımız sonuçlandı. Müşterilerimiz çok yakın bir zamanda Bittorent Token (BTT) ile ödeme yaparak Reklamsız ve Pro Bittorent’i kullanabilecekler”

Bittorent Duyurdu

Bittorent şu ana kadar TRX, BTC ve BNB ile kullanıcılarına ödeme imkânı sağlıyordu. Bu sayede kullanıcılar canlı yayın dahil birçok ürüne erişim sağlayabiliyor. Bittorent bu duyurusu ile artık klasik müşterilerine Premium üyelik için kendi tokenını da sunmuş oldu.

17 Ocak’ta yapılan bir diğer duyuruda ise, µTorrent Klasik Windows kullanıcıları için 2019 yazından itibaren Bittorent Speed yaygın bir şekilde kullandırılmaya başlanacak. Kullanıcılarına hızlı download ve upload imkânı sağlayan Speed ile kullanıcıların Bittorent token ile tanışması hedefleniyor.

Bittorent Token Satışları Binance’da

Bu duyurudan birkaç gün sonra ise Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, BTT satışına başladı. Bu satışlar için Binance Launchpad platformu kullanıldı.

Launchpad Nedir?

Binance 2017 yılında Launchpad’ı uygulamaya başladı. Bu platform ile ICO projelerinin tokenlerinin satışı yapılması hedefleniyor. Binance bu platformu şu ana sadece iki proje için kullandı. GIFTO ve BREAD adlı bu iki projenin tokenlerinin satışının yapılması için kullanılan platform, müthiş bir başarı kazandı. İki projenin tokenleri saniyeler içinde tükendi ve bu Binance’ nin ne kadar büyük bir potansiyeli olduğunu ispatladı. TRON’un Bittorent’i satın alması ve tokenleri Launchpad’de satacağı duyurusu büyük yankılar uyandırmıştı. Ve beklendiği gibi de oldu.

Dakikalar içinde tükendi

Binance resmi adresinde sonuçları açıkladı. 13 dakika 25 saniyede tam 23,76 milyar BTT satıldı. Tron oturumunda ise 14 dakika 41 saniyede 35.64 milyar BTT satışı yapıldı. Satış sırasında BTT 0.00001824 BNB değerindeydi yani 1 BNB ile 54,824.56 BTT alınabiliyordu. Diğer bir çiftte ise 1 BTT 0.00447261 TRX idi bu da 1 TRX ile 223.58 BTT alınabileceği anlamına geliyordu. Kullanıcıların minimum 100,000 BTT maksimum ise 166,666,666 BTT almasına olanak sağlandı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, twitter hesabında tüm kullanıcılara teşekkür ederken aşırı yüklenme sebebiyle ara ara yaşanan bağlantı sorunları için özür diledi.

Son Söz

Her ne kadar ağır bir ayı sezonunda olsak da bu olumlu durum piyasalara umut aşıladı. Blockchain teknoloji ve yanında getirdiği tokenler hayatımızı her geçen gün etkilemeye ve değiştirmeye devam ediyor. Her engel tek tek ve sabırla aşılıyor. Gündemi yakalamak için abone olmayı unutmayın.

Piyasanın bu kadar ağır bir ayı piyasası içerisinde olmasına rağmen, satışın bu denli hızlı yapılabilmesi kesinlikle iyimser bir gelişme olarak yorumlanabilir.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun