4.66/5 (35)

Blockchain Alan Adları Piyasasının da Değerini Artırıyor

İnternet alan adlarının geçmişi 15 Mart 1985 tarihine dayanmaktadır. İlk olarak bu tarihte Symbolichs Inc.  adlı bilgisayar üretim şirketi symbolics.com alan adı ile com uzantılı alan adını tescil ettirmiştir. Milat olarak kabul edilebilecek bu noktadan beri alan adları pazarı önemli ölçüde büyümüş ve günümüzde blockchain alan adları dahil çok talep edilen bazı alan adları milyon dolarlara varan fiyatlarla satışa çıkarılmaktadır.

Bu yıl Blockchain endüstrisinde ana hatlarıyla tanınma ve benimsenme hız kazanmaya başlamıştı. Alan adları dünyasında şimdilerde zirvedeki sektörlerin başında Blockchain ve kriptopara alan adları yer almakta. Bir teknoloji markasının tanınması, yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi için pazarlama ve reklamcılık, kaliteli Blockchain ve kriptopara alan adlarında sıcaklığını koruyor.

Dijital Alan Adlarında Acele Edin

Sektöre giren bir çok yeni yatırımcı ilk olarak kripto para alışverişi üzerinde yoğunlaşırken yüksek kaliteli Blockchain alan adları sektöründe de dijital bir altın madeni mevcut. Merkezi olmayan alan adları kategorisinde Ethereum Alan adı Servisi (ENS) uzantılı alan adları açık artırmalarla büyük satışlar yaparak milyonlarca dolar kazanç elde edilmesini sağladı. ETH’nin ve diğer merkezi olmayan alan adlarının kullanımı ve popülaritesi az olsa da büyüme ve değer kazanma eğilimleri devam edecektir.

ETH teması ile yola devam eden Ethereum.com alan adı geçtiğimiz aylarda 10 milyon dolara yakın satışa çıkarıldı. Birkaç ay önce ise ETH.com alan adı tanınmış bir alan adı yatırımcısı olan Sharjil Saleem tarafından 2 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Gözardı Edilmeyecek Büyüklükte Bir Sektör

Belki de son alan adı tekliflerinde en etkileyici olan tek bir uzantı değil bir uzantı grubudur. Blockchain TV Başkanı Jason Cassidy, satış için en iyi Blockchain alan adlarının 500’den fazla olduğunu belirterek bunların toplandığını ifade etti. Bu portföy 6 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ile ilk kez piyasaya sürülüyor.

Bir yatırımcı bu alan adı grubunu satın alırsa, Blockchain teknolojisi ve ilişkili fırsatları sayesinde blockchain alan adları endüstrisinde tek temsilci olabilir. 2017 yılı, Kriptokrasi ve Blockchain alan adları için ilgili ve satışların yapıldığı bir tablo olarak önümüzdeyken, 2018 ve sonrasında patlayıcı bir yatırım alanı olarak görünüyor.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun