4.75/5 (4)

Coinbase ERC20 Tokenlarına Destek Verdiğini Açıkladı. Coinbase’den bugün yapılan açıklamaya göre, birkaç ürün grubuna ERC20 desteği eklemeyi planladığını açıkladı.
Tarihsel olarak, Coinbase duyuruları perakende yatırımcıların devasa perakende satışlarına, değişken fiyat dalgalanmasına ve hatta piyasa manipülasyonu iddialarına neden oldu. Ancak bu kez Coinbase’in çok önemli açıklamalarına çok az tepki oldu. Piyasanın önümüzdeki 24 saat içinde tepki gösterip göstermeyeceği, kesin olan bir şey. Coinbase’in ERC20 desteğinin eklenmesi, kripto para piyasasında uzun yıllar boyunca geniş kapsamlı etkilere sahip olacak ve göz ardı edilemeyecek.

ERC20 nedir?

ERC20, Ethereum tokenleri ve akıllı sözleşmeler tarafından kullanılan standarttır. Bir akıllı sözleşme oluşturmak veya bir token yaratmak isteyenler için bir arayüz olarak hizmet eder. Şu an toplamda 59,948 Ethereum sözleşmesi var. Ethereum’un pazar payı küçülmüş olsa da, 2017’de ICO boğa piyasasına neredeyse tek başına hakim olduğu tartışılmaz.

Bu Coinbase’i Nasıl Etkiler?

Coinbase’in ERC20 tokenlarına verdiği destekten olumlu etkilenecek bir dizi ürünü var. Kurumsal yatırımcılar için ilk ve potansiyel olarak en önemli şey Coinbase Custody. Birçok perakende yatırımcısına alışkın olmamasına rağmen, Coinbase Custody, büyük verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını ve finansal kontrollerini sağlayan bir dijital varlık saklama servisidir. Kimse kaç müşterinin Custody kullandığını bilmiyor, ancak ABD’deki en önemli dijital varlık koruyucusu olarak görülüyor. Bu nedenle, ERC20 tokenlarının eklenmesi daha fazla çeşit içeren bir kripto para birimi güvencesi için kapıyı açabilir.
Şu anda sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i destekleyen CoinBase’in dijital varlık alım satım platformu GDAX, daha fazla varlık eklemeden önce “Daha net yasal regülasyonları beklemek” durumunda olacak. Fakat, hangi yargı organlarında, yönetmelik konusunda daha fazla rehberlik istedikleri veya yasal kaygılarının ne anlama geldiği net değil. Coinbase de bunun üzerine bir zaman çizelgesi oluşturmamıştır, bu yüzden 2018’de gerçekleşip gerçekleşmediği tartışmaya açık bir durum.

Bu Kripto Piyasasını Nasıl Etkiler?

Açıklama, piyasalara toplam piyasa kapitalizasyonuna yaklaşık 30 milyar dolarlık bir güven vermeyi başaramadı. Hareket, bugün yaklaşık% 10 oranında hareketlenen Etheryum’u bile güçlendiremedi. Açıkçası sonuçların görünmesi biraz daha zaman alacak gibi. Sizce bu ve benzeri açıklamalar Ethereum’un düşüşünü etkileyecek mi?

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun