Ripple Fiyatı (Güncel)

$
XRP/USD Ripple
24h High:
24h Low:
24h Open:
Henüz puan verilmemiş. İlk puanı veren siz olabilirsiniz.

Ripple (XRP), web üzerinden ödemeleri gönderebilmeniz için hızlı, doğrudan ve güvenli bir yol sağlamak için İnternette kesintisiz çalışmak üzere tasarlanmış, eşler arası bir ödeme protokolüdür.  Ripple işlem protokolü (RTXP) veya Ripple protokolü adlarıyla da anılır.

Dağıtılmış bir açık İnternet protokolü, konsensus defteri ve XRP adlı kendi para birimi üzerine kurulmuştur. 2012 yılında piyasaya çıkan Ripple protokolü, amaçlarını “herhangi bir boyutta, herhangi bir ters ibraz yapmadan, güvenli, anında ve neredeyse ücretsiz olarak küresel bazda finansal işlemleri gerçekleştirebilmek” olarak açıklıyor.

Ripple Tarihi

Ripple, ilk olarak 2004 yılında Vancouver, B.C., Kanada’daki bir Web developer olan Ryan Fugger tarafından uygulanmaya başlandı. 2005 yılında Fugger, bir çevrimiçi topluluğun üyelerine küresel bir ağ üzerinden güvenli ödeme seçenekleri sağlamak için bir finansal hizmet olarak Ripplepay’i kurmaya başladı. Bu protokol temelinde Mayıs 2011’de, kendi kripto para birimi XRP’nin yayınlandığı yeni bir dijital para sistemi ortaya çıktı. Bu, Jed McCaleb tarafından 2011’de yeni bir Ripple sisteminin geliştirilmesine yol açtı. Bitcoin’in merkezi borsalara olan güvenini ortadan kaldırmak, Bitcoin’den daha az elektrik tüketmek ve Bitcoin’den çok daha hızlı işlem yapmak için tasarlandı.

Ripple Fiyat Grafiği

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun