4.84/5 (94)

En İyi Bitcoin Cüzdanı Hangisi?

Bitcoin satın aldınız veya almayı düşünüyorsunuz.  Bu kripto paralarınızı güvenle nasıl saklayacağınızı düşünüyorsanız sizin için En İyi Bitcoin Cüzdanı hangisi diye araştırdık. Her ortamda olduğu gibi kripto para piyasasında da değerli varlıklar kötü niyetli kişilerin tehdidi altında olabiliyor. Eğer önleminizi almazsanız Bitcoinleriniz risk altında.

Bu cüzdanlar sizin için Bitcoin özel anahtarınızı sizin adınıza koruma altında tutmaktadır.

En İyi Bitcoin Cüzdanını Nasıl Seçeceğim?

Yazılım veya donanım cüzdanı olup olmadığına bakmaksızın güvenilir bir Bitcoin cüzdanı seçerken aşağıdakilere dikkat etmek gerekiyor:

 • Özel anahtarları denetleyen  : Sahip olduğunuz anahtarların kontrolü sadece sizde olmalı. Private Key’in başka birinin eline geçmesi demek, Bitcoinlerinizin de o kişinin eline geçebileceği anlamına geliyor
 • Yedekleme ve güvenlik : Şifrelenebilen yedekleme ve geri yükleme seçenekleri sunmalı. Bilgisayarınıza, mobil cihazınıza veya donanım cüzdanınıza birşey olması durumunda yedekten cüzdanınızı tekrar aktifleştirebilmelisiniz.
 • Geliştirici topluluğu : Çalışmaları güncel, aktif bir geliştirme topluluğuna sahip olmalı. İster yazılım siter donanm cüzdan olsun, arkasındaki ekip cüzdanı güncel tehlikelere karşı koruyabilecek ve gelişmelere göre update edebilecek olmalı
 • Kullanım kolaylığı: Hızlı ve kolay kullanımlı olmalı. Kriptoparaların en önemli özelliklerinden birisi hızlı ve kolay transfer edilebilmesi. Ancak bu transferi yapacak cüzdanın e-mail atmak kadar kolay işlem yapabilmesi gerekir.
 • Uyumluluk : Değişik işletim sistemleri ile uyumlu, sorunsuz çalışabilen bir yapısı olmalı. Windows, Linux, Mac, Android, IOS ve tüm diğer işletim sistemlerine uyum sağlayabilmeli.

Yukarıdaki kriterlere göre şu an piyasada bulunan ve öne çıkan Bitcoin cüzdanlarını inleyelim:

 1. Ledger Bitcoin Cüzdanı (Donanım)

Ledger daha fazla güvenlik isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bir donanım cüzdan çeşididir. Bu cüzdan bilgisayarınıza bağlanan, koruma kaynağı olarak işlev gören USB sürücüye benzeyen fiziksel bir aygıttır. Fiziksel aygıt bulunmadığı sürece cüzdanınızdan Bitcoin gönderemezsiniz. Ledger, Ledger Nano S, Ledger Unplugged (temassız bir Bitcoin cüzdan) gibi bir ürün çeşitliliği sunar. Bugün en popüler model Ledger Nano S’dir. Led ekran ve işlem yapılması için üzerinde düğmeler bulunur. Çok sık transfer yapmayan ve/veya çok yüksek güvenlik isteyen kullanıcılar için uygundur.

 1. Mycelium Bitcoin Cüzdanı (Mobil)

Mycelium bitcoin cüzdanı, Bitcoinlerinizin güvende kalması için 12 kelimelik yedek anahtar sağlayan açık kaynak koda sahip bir donanım cüzdanıdır. Cihazınızı kaybederseniz veya cihazda teknik bir problem yaşarsanız bu yedekleme anahtarı Bitcoinlerinizi kurtarmanızı sağlayacaktır. Tabi ki bu 12 kelimeyi kesinlikle çok iyi saklamalısınız ve 3.şahısların eline geçmemesi için gerekli özeni göstermelisiniz. Bitcoin alışverişinde yeni iseniz Mycelium’un kullanımı kolay olduğu için tercih edebilirsiniz. Şu anda Mycelium, Android ve iOS platformlarında kullanılabilmektedir.

 1. Jaxx Bitcoin Cüzdanı (Mobil & Masaüstü)

Jaxx, Bitcoin ve altcoinleri güvenle depolayan dünyanın önde gelen multi-currency (çoklu kriptoparayı destekleyen) dijital cüzdanlarından birisidir. Hızlı çalışan aktif bir geliştirme ekibine sahiptir ve bu sayede güvenilirliğini korumaktadır. Jaxx kesintisiz, sorunsuz ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü sağlar. Bir yedekleme tuşu özelliği ile birlikte gelen bir donanım cüzdandır.

Jaxx ayrıca kriptopara bozdurmak için ShapeShift.io entegrasyonuna sahiptir. Şu anda iOS mobil / tablet, Chrome ve Firefox Uzantıları ve MAC / Linux masaüstü sürümlerinde kullanıma sunulmuştur.

 1. Exodus Bitcoin Cüzdanı (Masaüstü)

Dünyanın ilk multi-kripto para masaüstü cüzdanıdır ve ücretsizdir. İyi bir kullanıcı deneyimi yaratmak için çok çaba gösteren kriptopara cüzdanı son derece basit ama şık bir arayüze sahiptir. Bitcoin’in yanında altconileri de rahatlıklar depolayabilirsiniz. Exodus’u kullanmak için hiçbir kayıt veya kimlik doğrulama gerekmez. Exodus cüzdanınızı geri yüklemek için her zaman kurulum esnasında size gelen e-posta bağlantısını şifrenizle birlikte kullanabilirsiniz.Ayrıca 12 kelimelik yedekleme opsiyonu da mevcuttur.

Bununla birlikte, Exodus’u kullanırken hatırlamanız gereken bir şey, cüzdanınızda bir miktar kriptopara olduğu zaman yalnızca anahtarının yedeğini alabilmenizdir. Yani boş bir cüzdanın yedeklemesi işlemini yapmamakta. Yardıma ihtiyacınız varsa kurucularından e-posta yoluyla kişisel destek alabilirsiniz. Exodus’u Mac, Linux ve Windows’ta kullanabilirsiniz.

 1. Trezor Bitcoin Cüzdanı (Donanım)

Trezor, dünyanın ilk Bitcoin donanım cüzdanı olma özelliği taşımaktadır. Bir USB üzerinden kişisel bilgisayarınıza veya telefonunuza bağlanan OLED ekranlı küçük bir cihazdır. Temel amacı, özel anahtarlarınızı çevrimdışı depolamak ve işlemleri imzalamaktır. Trezor şu anda birçok kripto para birimini destekliyor.  Windows (sürüm 7 ve daha üst sürümü), OS X (sürüm 10.8 ve üzeri) ve Linux için kullanılabilir. Ayrıca Android cihazlarınızla kullanabilirsiniz.

 1. Keepkey Bitcoin Cüzdanı (Donanım)

KeepKey, Bitcoin cüzdan pazarındaki en yeni oyunculardan biridir. Muhtemelen şu an piyasadaki en iyi görünümlü fiziksel Bitcoin cüzdanı oluşturan Keepkey, çok şık ve benzersiz bir tasarıma sahip. Cihazın kendisi çok hassas ve kurulumu kolaydır. Fiyatı rakiplerine göre biraz pahalıdır.

Sizin için en iyi bitcoin cüzdanlarını araştırdık. Umarız yazımız sizin en doğru ve en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olur. Yazıyı yararlı bulduysanız Facebook ve Twitter’da paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca deneyimlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmaya ne dersiniz?

 

Hiçbir ortam veya hiçbir cüzdan %100 güvenlik sağlamayabilir. Burada yazılanlar sadece bilgilendirme amaçlı olup, üreticiler veya yazılım sahipleri tarafından veya ethereum.com.tr tarafından taahhüt edilen şeyler olarak algılanmamalıdır. Her saklama yönteminin kendi içinde avantajları, dezavantajları ve riskleri vardır. Kullanıcı kendi araştırmasını yaparak, kendisi için en güvenli olduğunu düşündüğü cüzdanı seçmelidir.

Aradığınız bir Ethereum cüzdanı mı? En iyi ethereum cüzdanları yazısı ilginizi çekebilir.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

2 Yorum

 • ali
  Posted 02/06/2018 18:54 0Likes

  Merhaba Bitcoin ilk zamanlarda bir hesap açtım fakat nerden açtığımı bulamıyorum cüzdan kodum 17zZRvBoS4GrZGv***CPbXC3fwq6vP***

  yardım bekliyorum .

  şimdiden teşekkürler

  • ethereum.com.tr
   Posted 02/06/2018 21:55 0Likes

   Özel bir cüzdan kullanıyorsanız Private Key’inizi mutlaka güvenli bir yere kaydetmeniz lazım. Eğer key’lerinizi güvenli bir yerde yedeklemediyseniz cüzdanınız üzerinde bir daha işlem yapamazsınız.

   Not: Güvenlik nedeniyle Public Key’niz gizlenmiştir.

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun