4.19/5 (36)

En iyi Ethereum Bulut Madenciliği siteleri hakkındaki yazımızda sizlere madencilik konusunda kendini kanıtlamış ve en azından diğerlerine göre dolandırıcılık haberi çıkmamış sitelerden bazı örnekler derledik.

Hiç bitmeyecek gibi gelen bir ayı sezonu yaşandığını mı sanıyorsunuz? Kripto para dünyasının gelir getirmeyeceğinden mi endişe ediyorsunuz? Borsanın her gün kırmızıya boyanması moralinizi mi bozuyor? Unutmayın ki kaos kelimesinin bir anlamı da fırsat demektir. Bu yazımızda bu fırsattan yararlanmak isteyenler için en iyi ethereum bulut madencilik siteleri ile ilgili bilgi vereceğiz. Akıllı kontratlar ve Dappler için vazgeçilmez olan Ether için madenciliğe başlayacaksanız hesaba katmanız gereken bir kaç nokta var;

  • Bilgisayar gücü
  • Hardware cihazların sayısı
  • Hash oranı
  • Güç maliyeti

Her ne kadar Ethereum madenciliği, Bitcoin madenciliğinden daha kazançlı olsa da maliyetleri azaltmak, kazancınızı daha da arttırmak için elzemdir. Her masrafı kendi başınıza yüklenmenizdense bulut madencilik hizmetlerinden yararlanmanız daha mantıklı olacaktır. Böylece masraflarınız azalırken kazanç oranınız artabilir.

Eğer Ethereum madenciliğini bulut madenciliği ile yapmak istiyorsanız size önerebileceğimiz bir kaç site şunlar:

En iyi Ethereum Bulut Madenciliği Siteleri

Genesis-Mining.com

Söz konusu Ethereum ise en bilinen sitelerin başında Genesis Mining gelir. 2013 sonlarında bulut madencilik aktivitelerine başlayan site, kullanıcılarından bakım ücreti almaması ile madencilerin ilgisini çekti. Her 40 Mh/s için iki yıllık bir planda ödeceğiniz tutar 1520$dır.

Minergate.com

2014’de kurulan madencilik hizmeti madencilere bugün bile ödeme yapmaya devam ediyor. Platformda Ethereuma dahil 13 farklı kripto para madenciliği daha yapılabilmektedir. Alabileceğiniz minimum miktar 20gh/s ki bu piyasada daha da azları olmasına rağmen yine de az gelebilir size. Site ile ilgili en çok şikayet ise madencilik süreci hakkında yeterince istatistik verilmiyor olması. Kazanç hesaplama programı ile de kullanıcılarına ne kadar kazanabilecekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nicehash.com

Şüphesiz en popüler Ethereum bulut madenciliği sağlayıcısı olan site Nicehash. Üç dilde destek veren site 2014 yılında işleme başladı. Bazı kullanıcılar çekim işlemlerinin bazen normalden daha uzun sürdüğü ile ilgili şikayetlerde bulunabiliyorlar. Bir dezavantajı ise sadece Bitcoin ödemesi yapabilmeniz. Resmi para veya başka bir kripto para ile ödeme kabul edilmemekte. Bu site genellikle tecrübeli madencilere tavsiye edilir. Eğer yeni bir madenci iseniz site size biraz karışık gelebilir.

OxBTC.com

Çinli bir şirket tarafından 2014’de kurulan OxBTC, en avantajlı fiyat hizmetleri sunması bakımından en iyi siteler arasında yer alır. Sitede, Ethereum dışında, Bitcoin, Litecoin ve Zcash madenciliğide yapılabilmektedir. Ödemeler kripto para olarak yapılabilmekte ama sitedeki bazı sayfalara Çin dışından erişim sağlanamamaktadır.

En iyi Ethereum Bulut Madenciliği sitelerine bazı örnekler verdik. Eğer Ethereum madenciliği ile ilginiz varsa, araştırmalarınızı yapın, fiyat, kazanç, masraf dengelerini kurun. Bazı dolandırıcı sitelerinin olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun