4.64/5 (11)

Ethereum Transferleri

Ethereum Aralık 2018 başlıklarından ilkinde Santiment’in bir araştırmasına göz gezdireceğiz. Kriptopara veri ve geliştirme firması olan Santiment 17 Aralık tarihinde yapmış olduğu yeni bir araştırmanın verilerini sundu. Bu araştırmaya göre Ethereum ağında büyük transferler olmakta.

Araştırma son 1 ay içerisinde Ethereum tabanlı ICO’larda büyük bir Ether hareketliliğinin olduğunu gözler önüne serdi. Etherlerin izini borsalara kadar sürmediği için bu etherlerin satılıp satılmadığından emin değiliz. Ancak bu transferler ilgi çekmeyi başardı. Bu harcamalarda en çok dikkat çeken firma ise SingularDTV.  ICO süresince 585.430 ETH toplayan firma bu dönemde 60.370 ETH harcayarak bu alanda ilk sırada yer aldı. Firmanın cüzdanında ise halen 165.000 ETH mevcut.

Ethereum Aralık 2018 Sıcak Gelişmeleri

Ethereum cephesinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Vitalik Buterin’in 850 bin dolarlık Etheri başka bir hesaba transfer ettiğini yazmıştık. Bu transferin zor günlerden geçen piyasada Ethereum’a destek olması ile ilgisi olabileceği söylenmişti.

Constantinople Hard Forku

Bunun yanı sıra 16 Ocak 2019 tarihinde 7.080.000nci bloğunda gerçekleşeceği beklenen Constantinople hardforku ile gelecek 5 Ethereum Geliştirme Protokolü destekleniyor olacak. Bu protokollerin belki de en önemlisi madencilik ödüllerinin %33 düşürülmesi olacak.
Ayrıca Casper ve Sharding gibi önemli özellikler de farklı ekipler tarafından yürütülmeye devam ediyor.

Ethereumun Merkezsizliği

Geçtiğimiz günlerde Buterin, Blockchain Insider’ a verdiği röportajda Ethereumun merkezsizleşmek konusunda büyük aşamalar kat ettiğini ve birçok alanında yapılan yeniliklerin kendisi dışında gerçekleştiğini söyledi. Buterin sözlerine şöyle devam etti:

“Öncelikli olarak Ocak ayında başlatılacak Constantinople hard forku ve madencilere ödenecek olan ödülün %33 oranında azaltılmasının benim dışında gerçekleşen olaylar”

Vitalik Buterin

Bundan 18 ay önce bu konuları çok güvenli bir şekilde dile getiremeyeceğini belirten Buterin sözlerine şunları ekledi:

“Şu anki gelişmelerle toplumun tamamen anonim olarak yaşamına devam edebileceğini söyleyebiliriz. Ama bu trollerin söylediği gibi benim sadece bakıp ortadan kaybolduğum bir senaryo değil”

Büyük Atak

Piyasada geçtiğimiz ay yaşanan düşüşle yerine Ripple’a kaptırmasına rağmen, market değeri olarak en büyük 3. coin olan Ethereum bir gün içerisinde %8 e yakın değer artışı sağladı.

50 milyon eşsiz adres ile bir rekora imza atan Ethereum, 84,03 $’dan bir sıçrayış yaptı.

• Olası destek noktalarını: 84.03$, 80$, 72.73$, 67.09$, 63.80$, 58.99$.
• Olası direnç noktalarını: 90$, $92$,100$, 105.55$, 108.08$, 110.87$, 118$.

Brezilya’da Ethereum Ağı

Ethereum ağının yaygın kullanılmasına bir örnek bugünlerde Brezilya’dan geldi. Brezilya Ulusal Sosyal Gelişim Bankası Ethereum ağını kullanarak kendi stabilcoinlerini test etmeye başlayacaklarını duyurdu. Bilindiği üzere Ethereum ağı sunduğu akıllı kontratlar DApplar ile kullanıcılarına sadece finansal anlamda değil birçok alanda uygulama şansı tanımakta.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun