4.71/5 (14)

Ethereum Balinaları büyümeye devam mı ediyor? 2018 ayı piyasası, pek çok yatırımcı için ağır geçti. Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) yaklaşık %80 aşağıda. Ethereum ve diğer coinler için de durum pek farklı değil. Fiyatlar 2018 sonuna kadar düşüş trendine devam etti. 2017’nin başlarında kripto para birimi satın alan ve HODL yapanları saymazsak son dönem yatırımcıların yüzünün pek güldüğünü söyleyemeyeceğiz.

Bununla birlikte, en azından Ethereum söz konusu olduğunda, blockchain verileri, büyük miktarda ETH tutan “balinalar”ın düşüşle satanların diplerini satın aldıklarını ve büyük ölçüde ellerindeki toplam miktarı artırdıklarını göstermekte.

Ethereum Balinaları İçin Cüzdan Hareketleri Ne Yönde?

Diar araştırmasına göre, şu anda en büyük 1.000 adres arasında 500 aktif olarak işlem gören Ethereum adresi var. Bu cüzdanlar 2018’de büyük miktarlarda ether biriktirdi, ETH varlıkları Ocak ayından bu yana yüzde 80 arttı – Ethereum tarihinin diğer dönemlerinden daha fazla- Kasım ayı sonu itibariyle, bu adresler toplu olarak 20 milyon ETH tuttu, fonlar 2.2 milyar dolardan fazla ve bu rakam dolaşımdaki ETH arzının yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor.

ethereum-whale-chart-dec4

Diar, bu yıl en kötü performans gösterenler arasında yer alan ICO’lar üzerinde yatırım yapan yatırımcıların, balinaların büyümesine katkı sağladığını ifade ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve tüm dünyadaki diğer düzenleyici kurumlardan artarak gelen baskılar var.  Ek olarak, ICO tarafından finanse edilen yeni girişimlerin çoğu, yol haritalarına ulaşmakta başarısız oldu. Hatta “blockchain akıllı telefonunun” yaratıcısı Sirin Labs’ın, kendi ICO’larına ve borsa listelemelerinde ciddi bir indirim yaparak ticaret yapmaya devam etmeye çalıştığı görülüyor. Bu çerçevede, Ether sahiplerini ERC-20 tokenlarına “çeşitlendiren” tüccarlar, zararlarını azaltmaya ve ETH’ye geri dönmeye başlıyor gibi görünmekte.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun