4.75/5 (4)

Ethereum Vakfı, Ethereum blok zincirindeki DApps ve akıllı sözleşmeleri desteklemek için ilk hibeleri açıkladı. Ethereum blogunda duyurulan hibelerle ilgili, geliştiricileri Ar-Ge, deneyim ve eğitim ile desteklemek için tasarlandığı açıklandı.
Vakıf, hibeleri, daha fazla desteğe ihtiyaç duyan Ethereum ekosisteminin eksik parçalarını bulma ihtiyacını topluluğa bir işaret olarak görmekte olduğunu belirtti.
Vakıf, Ethereum’u ölçeklenebilir, kullanışlı ve güvenli hale getirmek için toplumu destekleme çabalarını artırmayı planlıyor. Hibe programı iki ay önce katı bir şekilde ölçeklenebilirlik odaklı bir program olarak açıklanırken, aynı zamanda yararlılığın ve güvenliğin ele alındığı projelere verilen desteğin genişletilmesine karar verildi.

Peki Hibeler Neden Gerekliydi?

Ölçeklenebilirlik, kullanışlılık ve güvenlik projelerinin ICO’ları veya token satışları yoktur, sadece yararlı ürünler ve deneyimler oluşturmaya odaklanır. Bu nedenle doğrudan bir gelir kaynakları yoktur.

Yeni Odak: Dizayn

Vakıf ayrıca ürün ve UX tasarım problemlerini ele almak için tasarım topluluğuna dahil olmaya başlıyor.  Bu amaçla Ethereum Vakfı, tasarım çalışmalarını finanse etmek ve ekiplerle bağlantı kurmak için tasarımcıları işe almak istiyor.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun