4.6/5 (15)

Güney Koreli kripto borsası Pure Bit 13.000 ETH’ nin kaybolması skandalıyla gündemde. G. Kore blokzincir haber sitesi Blockchain ROK’un verdiği habere göre borsa ile ilgili tüm sosyal medya hesapları da kapatıldı. Borsanın CEO’su Kore sosyal ağı Kakao’daki sosyal medya grubunun adını “Üzgünüm” (I’m sorry) olarak değiştirdi.

Blockchain ROK haberi resmi Twitter adresinden duyurdu.

“ Pure Bit 13.000 ETH (2.8 milyon $) ‘nin kaybolması skandalında yer alıyor. Kakao kanalı boşaltılıyor. Bu yüzden iyi şeyler yapamıyoruz. Karma, bir çok insanı mahvettiğinizde size sert bir şekilde geri döner”

Sosyal medya hesaplarının yanı sıra şirketin hiçbir irtibat kanalı da çalışmamakta.

Pure Bit ICO sırasında 13.000 ETH toplamıştı.

ICO sırasında 13.000 ETH toplayan borsada, yatırımcılara bazı kripto borsa kazançlarının yanı sıra çıkarılan token ile yapılacak ödemelerde büyük indirim sağlanacağı söylenmişti.

Örneğin, PURE diye adlandırılan Pure coin alan yatırımcılar borsanın hisselerinden sahip olmuş olacaktı. Buna ilaveten işlem ücretleri de Pure Coin olarak geri ödenecek, eğer ücreti Pure Coin ile ödeyen bir yatırımcı olursa komisyondan %30 indirim elde edecekti.

Bu olayla birlikte borsaların güvenilirliği yatırımcılar tarafından tekrar gündeme alındı. Yatırımların güvenliği için Hot ve Cold cüzdan saklama yöntemlerine geçiş seçenekleri masaya yatırılmaya devam ediyor.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun