4.74/5 (34)

 

Google kriptopara reklamları konusunda daha önce bu konuda bir düzenleme düşünmediğini söylemesine rağmen bu beyanın tam tersi bir adım atacağını açıkladı.

Google Finansal Hizmetler politikasına yönelik yakın tarihli bir güncellemeye göre, Haziran 2018’de tüm kripto para çeşitleri ile ilgili reklamlarını yasaklayacağını duyurdu. 

Daha Önce Yasağı Reddetmişti

Bu kripto reklam yasağı haberi Google Adwords kullanan kripto reklam verenlerinin, Adwords destek sayfalarındaki raporlara göre reklamlarının görüntülenme sayısında büyük bir düşüş olduğunu fark ettikten birkaç gün sonra gerçekleşti. Ancak Google Adwords o zamanlar Finansal Hizmetler düzenlemelerinde kripto para birimi veya ICO ile ilgili reklamları engelleyecek herhangi bir değişikliği gideceğini reddetmişti. 

Google’ın yeniden güncellenmiş finansal ürünler politikası kapsamında, “kripto para birimleri ve ilgili içerikler (başlangıç ​​coin teklifleri (ICO), kripto para birimi değişimleri, kripto para cüzdanları ve kripto karşılığı ticaret tavsiyeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hiçbir reklam kabul edilmeyecek. 

Büyük reklam yayıncısının bu hareketi, Google’ın tüm reklam ürünlerini etkiler gibi görünüyor. Bu karara göre şirketlerin arama motoru devinin kendi sitelerinde ve ağındaki üçüncü taraf sitelerinde kripto para ile ilgili reklamlar sunamayacağı anlamına geliyor. 

Açıklama Reklamlar Direktöründen Geldi

Google’ın Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer, 14 Mart’ta (dün) CNBC’ye şunları söyledi : 

 

Geleceğin kripto paralarla nereye gideceğini bilecek bir kristal topumuz yok, ancak tüketiciler için yeterince tüketici zararı veya zarar potansiyeli gördük, karşımıza çıkan bu durumun aşırı dikkatle yaklaşmak istediğimiz bir alan olduğunu gördük.” 

 

Facebook, “aldatıcı tanıtım uygulamaları” olasılığını öne sürerek, bu yılın Ocak ayında kripto paralar ile ilgili reklamları zaten yasaklamıştı. 

Kripto para reklamlarının, Çin’in kripto değişimleri ve ICO’ların yasakları arasında Çin sosyal medya sitelerinden kaldırıldığı ve artık gözlenmediği bildiriliyor. 

Reklamların internetin dev yayıncılarından çıkarılmış olması kripto para piyasasını sizce nasıl etkileyecektir? 

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

1 Yorum

  • Taylan Ödemiş
    Posted 15/03/2018 22:50 0Likes

    al sana merkezi yönetim işte, siz uğraşın önünde sonunda blockchain ve kripto hepinizi alt edecek. Sen de geleceksin Google blockchaine.. az kaldı.

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun