4.35/5 (17)

Güney Kore’deki kripto para birimlerinin ana düzenleyici organı, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış yeni bir başkana sahip olacak. Gelen haberlere göre Güney Koreli Yeni Ekonomi Yöneticisi “aktivist ve reformist” kişiliğe sahip ve bu sektörde işletmelerin büyümesine yardımcı olmak için kolaylık sağlaması bekleniyor.

Güney Kore Finansal Denetim Servisi (FSS) bu Salı günü itibariyle yeni bir başkana sahip olacak. Ülke Başkanı Moon Jae-in, eski FSS başkanının görevden ayrılmasından sonra kripto para birimi düzenlemelerini idare eden kuruma başkanlık etmesi için Yoon Suk-heun’un adaylığını onayladı.

Yoon’un adaylığı, FSS’nin alt birimi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından sunuldu. Kore Times haber ajansı Yoon’un 8 Mayıs’ta resmi olarak FSS şefi olarak çalışmaya başlayacağını bildirdi.

Vali Yoon Suk-heun, “Ülkenin en büyük mali düzenleyici kurumunun kripto para birimi düzenlemelerini kolaylaştırmayı düşüneceğini” söyledi.

Yoon’un Kripto Paralara Yaklaşımı

Yoon, gazetecilere “kripto paralarla ilgili olarak bazı olumlu yönlerin bulunduğunu” vurgulayarak, “ele alınması ve gözden geçirilmesi gereken birçok konu olduğunu ve bunların kademeli olarak çözülebileceğini” vurguladı.

Yoon-Suk-heun
Yoon-Suk-heun

FSS ve FSC Ne Yapar?

FSS ve FSC’nin rollerini belirlemek gerekirse, “FSS, ekonomik politikalar ve finansal kurumlar üzerindeki bir incelemede farklı kapsamlarla ilişkili farklı konfigürasyonlara sahip olduğunda FSC ile işbirliği yapacak. FSC politikaları denetlerken, FSS finansal kurumları inceleyip denetleyecek, ancak FSC’nin gözetimi ile.” dedi.

Ayrıca Yoon, “Bence borsaların amacı, yatırımcıların ve piyasa katılımcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için geniş çapta ticaret ve işlem yapmalarına yardımcı olmaktır. Onlara karşı herhangi bir zorlama yasağı, pazarın doğasına zarar verebilir.” dedi.

Güney Kore’deki en büyük kripto para değişim yetkilisi olan Upbit, Yoon’un yeni rolünü şöyle açıkladı: “Yeni FSS şefinin üstleneceği görevde, düzenleyicilerin kripto ticareti ve Blockchain teknolojisinin daha iyi hale gelmesine yardımcı olacak çözümler sağlaması gerekiyor.”

Image from Shutterstock

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun