4/5 (16)
Ethereum almak istiyorsunuz ama kredi kartınızın olmadığını veya kullanmak istemediğinizi düşünelim.
Bu durumda Ethereum satın alabilmek için şu adımları izlemeniz gerekiyor.
Öncelikle bu konuda önereceğimiz borsa Binance. Çünkü kimlik doğrulamasına gerek kalmadan günlük 2 BTC işlem hacmine izin veriyor. Bu da size hem kolaylık hem de hız sağlamış oluyor.
Peki Binance’den nasıl Ethereum alabiliriz?

 1. Öncelikle bir Türk Borsasından Bitcoin almamız gerekiyor. (Biz 500,00 TL’ye kadar kimlik doğrulaması istemediği için Paribu’yu önerebiliriz). Paribu’ya buradan üye olabilirsiniz.
 2. Paribu’ya üye olduktan sonra Paribu hesabına kullanmak istediğimiz tutarı gönderiyoruz. Paribu Akbank ile çalıştığı için Akbank hesabınız varsa herhangi bir saatte bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak diğer banka hesaplarından mesai saatleri içinde EFT gönderimi sağlayabilirsiniz.
 3. Gönderdiğiniz tutar Paribu hesabınıza geldikten sonra buradan Bitcoin satın alıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz. (Bitcoinleriniz şimdilik Paribu’da kalıyor)
 4. Buraya tıklayarak açılan sayfada sağ üst köşede yer alan Register linkine tıklayarak Binance’de hesap açıyoruz. Hesap açarken şifre kısmında en az bir büyük harf istiyor.
 5. Hesabımızı oluşturduktan sonra aşağıda görülen resimdeki “Deposits & Withdrawals” kısmına tıklıyoruz ve açılan sayfada BTC yi buluyoruz.
  Binance Bitcoin Deposit
 6. BTC satırının sağında bulunan Deposit kısmına tıkladığımızdaa aşağıdaki resimde görülen Bitcoin Deposit adresimizi kopyalıyoruz.
  Binance Bitcoin Deposit 2
 7. Paribuya tekrar dönerek buradaki Bitcoin(BTC)’lerimizi Binance’den kopyaladığımız adrese gönderiyoruz. İşlem süresinin değişken olduğunu unutmayın. Bazen uzun zaman alabilir ancak anlık olarak gönderim durumunuzu Paribu üzerinden takip edebilirsiniz.
 8. ..ve beklenen Bitcoinler Binance hesabımıza geldiğinde, sitenin sol üst köşesinde yer alan Exchange kısmında Basic’e tıklıyoruz.
 9. Aşağıda görülen kısıma ETH yazıyoruz ve alttan ETH/BTC üzerine tıklıyoruz.
  Binance Bitcoin Deposit 2
 10. Sayfayı aşağı doğru kaydırıyoruz aşağıdaki kısımda göreceğiniz yere, almak istediğiniz ETH miktarını yazıyoruz ve Buy ETH tuşuna basıyoruz
  Binance Bitcoin Deposit
 11. Artık siz de bir Ethereum yatırımcısısınız. Ethereum.com.tr olarak bol kazançlar diliyoruz. Son bir not: Borsalarda zaman zaman meydana gelen sorunlar ve güvenlik gerekçeleri nedeniyle yüklü miktarda Ether’i hiçbir borsada bırakmanızı önermiyoruz. En iyi Ethereum Cüzdanları hakkındaki yazımıza göz atabilir ve sizin için en uygun seçeneği kullanabilrsiniz.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun