4.56/5 (9)

Hindistan’da Bitcoin Madencilik Eğitimi Verilecek. Hintli bir ticaret odası, Hindistan’daki 30 şehirde Bitcoin madenciliği eğitim programı başlatacağını açıkladı. Amaç, kırsal nüfus gençlerinin serbest meslek sahibi olması ve Bitcoin, kripto para birimleri, Blockchain teknolojisi, kripto madenciliği ve girişimcilik hakkında bilgi vermek olduğu belirtildi.

Bitcoin Madencilik Eğitim Programı

Yerel basında çıkan haberlere göre Dalit Hindistan Ticaret ve Sanayi Odası (DICCI), Hindistan’daki 30 şehirde Bitcoin madenciliği için bir eğitim programı başlatmak amacıyla, sosyal girişimci ve Demokratlar Dışişleri Bakanı Dr. Tausif Malik’in saymanıyla işbirliği yapıyor.

2005 yılında kurulan DICCI, Dalitler (Hindistan’da en alt, yoksul grup) için ticari girişimleri teşvik eden bir endüstri kuruluşu. Bazı eyaletlerde, 2011 yılındaki Hint nüfus sayımı verilerine göre Dalitler, nüfusun yüzde 32’sine kadar çıkabiliyorlar.

Malik, Maharashtra Eyaletinde Blockchain, fintech, ICO ve kripto para için yatırımları teşvik eden bir platform olan Mahabfic’i kurdu. Web sitesinde, “Teknolojiyi desteklemiyoruz, teknoloji ve promosyon geliştirme için ideal bir yer olarak Maharashtra Eyaletini destekliyoruz ” diyerek bulunduğu eyaleti ön plana çıkarmak istiyor.

Amaç Kırsal Kesimi İş Sahibi Yapmak

Policy Times’da yayınlanan duyuruya göre DICCI ve Mahabfic, “Serbest meslek için dünyanın 1. ve en büyük Bitcoin Madencilik Eğitim Programı’nı (BMTP) yaratacak”. Bu program, “kırsal nüfusun özellikle tarım toplumundan gençlerin kendi memleketlerinden veya köylerinden gelir elde etmek için güçlendirilmesi, bu alanlarda yeni ekonomik kalkınmanın yaratılmasını” amaçlıyor. DICCI kurucusu ve başkanı Shri Milind Kamble şunları söyledi:

“Yeni Blockchain teknolojisinin geleceği olduğuna inanıyoruz, dünyayı fırtınası ile kavuran bu teknolojiyi ve Bitcoin / Kripto para madenciliğini öğrenmek, Blockchain platformu üzerinde çalışmak bir zorunluluktur. Bu nedenle, kendi işimiz için ülke çapındaki gençlerimize Bitcoin / kripto para madencilik eğitim programı (BMTP) sunma ihtiyacını hissettik.”

Hindistan’da 30 şehir

Ülke çapında başlatılacak olan BMTP, gençlerin serbest meslek sahibi olmalarını sağlamak için 30’dan fazla şehri kapsayacak. Kentler Pune, Mumbai, Junnar, Aurangabad, Latur, Nashik, Nagpur, Osmanabad, Haydarabad, Vijayawada, Bengaluru, Chennai, Pondicherry, Cochin, Kolkata, Bhubaneswar, Jamshedpur, Bodh Gaya, Patna, Lucknow, Delhi, Jaipur, Varanasi, Bhopal, Indore, Raipur, Ranchi, Guwahati, Jammu ve Chandigarh.

Malik son söz olarak şunu söyledi:

“Hindistan, dünyanın bir sonraki Bitcoin / Kripto para maden ocağı olabilir.”

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun