4.5/5 (8)

HTC Blockchain Telefonu Exodus çok yakında piyasaya çıkacak. Akıllı telefon üreticisi HTC, kripto para ekosistemine ve daha geniş olarak Blockchain endüstrisine büyük bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor. Tayvanlı firma Salı günü, “Dünyanın ilk Blockchain telefonu” olarak tanımladığı “HTC Exodus” u duyurdu.

Android destekli telefon özel olarak üretilerek merkezi olmayan uygulamaları (DApps) desteklemeyi öngörüyor.  Bu telefonda CryptoKitties gibi uygulamalar ve cihazdaki local evrensel kripto para cüzdanına erişmesini sağlamak için güvenli bir donanım alanı yer alacak. Telefon çoklu protokollerle uyumlu olacak ve birlikte çalışabilirliği de desteklemesi öngörülüyor.

Projeyi Phil Chen Yönetiyor

Cihaz, HTC’nin sanal gerçeklik kulaklığı Vive’yi yaratmaya yardım eden uzman Phil Chen liderliğinde geliştirilecek. Şimdilerde “merkezden uzak yönetimli subay” unvanını taşıyan Chen, firmanın tüm kripto para birimleri ve Blockchain ile ilgili girişimlerini yönetecek.

Chen, “Exodus aracılığıyla, Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum, Dfinity ve daha fazlası gibi işin arka planında bulunan protokolleri desteklemekten de heyecan duyuyoruz” diye ekledi. “Tüm Blockchain ekosistemini desteklemek istiyoruz ve önümüzdeki birkaç ay içinde birlikte çok daha heyecan verici ortaklıkları ilan edeceğiz. Birlikte, tüketicilere en iyi Blockchain ve merkezi olmayan uygulama deneyimlerini sunmak istiyoruz. ”

 

HTC Exodus'un Ürün Çizimleri
HTC Exodus’un Ürün Çizimleri

Chen ayrıca, Exodus’un mobil donanım katmanının son tüketiciye “kendi verilerini gerçekten sahiplenebilme” yetkisi vereceğini umuyor.

 “Tüketicilerin merkezi yetkililere ihtiyaç duymadan, kendi verilerini (tarama geçmişi, fotoğrafları, özel notları, kimliği, varlıkları, cüzdanları, e-postaları, mesajlaşma vb.) gerçekten sahip olabileceği bir dünya görmek istiyorum. Önümüzde çok uzun bir yol var, ancak mobil donanım katmanının yeni merkezi olmayan dünyamıza önemli ölçüde katkıda bulunabileceğine inanıyorum.”

HTC, Exodus için henüz bir fiyat etiketi açıklamadı, ancak şirket satın almak için kripto para ödemelerini kabul etmeyi düşündüğünü belirtti.

Gerçekten İlk Blockchain Telefonu mu Olacak?

HTC Blockchain telefonu gerçekten bir ilk mi? Blogumuzu takip edenlerin farkedeceği gibi bir başka firma da Dünyanın İlk Blockchain Telefonunu yapacağını duyurmuştu. Ekim ayında “ Finney ” olarak adlandırılan bir Blockchain destekli akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planlayan, kripto para startup ​​şirketi olan Sirin Labs, cihazı için 1000 dolar değer biçiyor. Bakalım gerçekten kim ilk Blockchain telefonunu piyasaya sürecek?

Bir diğer konu da sıkça kullanılan bir Bitcoin Cüzdanı olan Exodus ile yaşanabilecek isim karmaşası. Bunu da zamana bırakıyoruz.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun