4.21/5 (24)

IBM, yeni bir Blockchain platformu ortaya çıkardı. Yeni şirketlere odaklanan ve şirkete ait kurumsal çözümden daha az maliyete sahip bir sistem bu.

IBM, yeni ürün ve geliştiriciler için mevcut ürününden daha ekonomik bir alternatif sunan yeni bir Blockchain sistemi geliştirdi. Yeni sürüm, Blockchain projeleri ve ilgili uygulamalar oluşturmak isteyen şirketlere odaklanıyor. Big Blue kampından gelen diğer haberler, Las Vegas’ta düzenlenen Think 2018 konferansı etrafında dönerken ABD teknoloji devi dünyanın en küçük bilgisayarını tanıttı.

Yeni Blockchain sistemi henüz beta modda ve başlangıçta tam sürümüne kadar ücretsiz olarak kullanabilir. Şirket bu Blockchain sistemi için ne kadar ücret talep edeceğini henüz açıklamadı.

IBM, yalnızca sınırlı sayıda güvenilir kullanıcının erişmesine izin verdiğinden, herkesten farklı olan, izin verilen Blockchain sistemleriyle çalışıyor. Bu tip dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kurum içi kullanım için tercih ediliyor.

Pilot Bölgelerde Geri Dönüşümler Mükemmel

IBM Blockchain’in başkanı Marie Wieck, CNBC’ye şunları söyledi :

“Yeni proje, 250’den fazla aktif blok zinciri ağına sahip olan IBM Blockchain platformunda çözüm üretmek isteyenlerin pilot projeler ve erken aşama geliştirme çalışmaları için mükemmel.” Ağ oluşturma ve ölçekleme konusundaki uzmanlığımız paha biçilemez ve geniş bir ekosistemde paylaşılacak”

IBM’in yeni çözümleri, şirketlerin kendi DLT uygulamalarını ticarileştirmesine de yardımcı olacak.

Wieck CNBC’ye, şirketin kripto para birimleri yerine Blockchain’e odaklandığını söyledi.

IBM Blockchain Teknolojisine Odaklanmayı Tercih Etti

“IBM’in ilgilendiği konu yeni çok partili işlemlere ve iş modellerine güç verdiği için kripto para birimlerinin altındaki blockchain teknolojisidir” dedi.

Geçtiğimiz hafta aralarında Walmart, Nestlé, VISA ve HSBC ‘in de olduğu 400’den fazla kurumsal müşterisinin IBM’in Blockchain teknolojisi ürünlerini kullandığını bildirmişlerdi.

Geçtiğimiz yıl IBM ve Stellar, Güney Pasifik bölgesi için Blockchain tabanlı bir sınır ötesi ödeme sistemi oluşturmak için ortaklık kurdular. Sistem, Lumlar adında Stellar’ın belirtecini kullanıyor.

Dünyanın En Küçük Bilgisayarı

IBM, Pazartesi günü, Think 2018’de Blockchain ile uyumlu olması beklenen dünyanın en küçük bilgisayarını sundu.

IBM: “Dünyanın en küçük bilgisayarı IBM tarafından tasarlanan bir aygıt mimarisidir ve bir kaya tuzu tanesinden daha küçük olan, on sentten daha azına mal olacak ve veriyi izleyebilecek, analiz edebilecek, mobil bir hesaplama platformudur.” dedi.

 

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun