4.25/5 (16)

İsviçre Ulusal Posta Servisi Swiss Post Blockchain tabanlı bir çözümle entegre çalışacaklarını duyurdu. Swiss Post, ilaç sevkiyatları ve diğer sıcaklığa duyarlı ürünlerin nakliyesinde (soğuk zincir takibi) Modum tarafından geliştirilen Blockchain tabanlı bir çözüm kullanacak.

Blockchain akıllı sözleşmeleri ve IoT teknolojilerini kullanan İsviçre / Zürih merkezli Blockchain geliştiricisi olan Modum, soğuk zincir gönderilerinin başarılı birkaç pilot uygulaması yaptığını ve Swiss Post ile devam eden bir ortaklığın ayrıntılarını açıkladı.

Swiss Post Modum İşbirliği

2016 verilerine göre 8 milyar doların üzerinde geliri ile ülkenin en büyük ikinci işvereni konumunda olan Swiss Post, 2017 yazından bu yana Modum ile işbirliği yapıyor. Gerçekleştirilen bu girişim, pazartesi (dün) günü yapılan bir bildiri ile duyuruldu. İki şirket, Swiss Post’un takip ve izleme sistemindeki sıcaklık kayıt cihazlarının (datalogger) “daha ​​derin bir entegrasyonuna” yönelik olarak çalışacak.

Modum, ‘Çözüm, ilaç sektöründeki oyunculara, ürünlerinin durumunu izlemek ve denetçilere yasal uygunluğu kanıtlamak için güvenilir ve ölçeklenebilir bir süreç sağlayacaktır. Tamamen kablosuz ve dijital sisteme dayanan Blockchain tabanlı veri yönetimi çözümü, yeni veri analizi ve veri işleme seviyeleri de sağlıyor.’ dedi.

Blockchain ile Değiştirilemez ve Güvenilir Veriler

Modum, eczacılık endüstrisi için çevresel koşulları sürekli olarak izleyen ve önceden belirlenmiş eşik seviyelerini doğrulamak için bir Blockchaindeki akıllı sözleşmelere içintoplanan bilgileri doğrulayan sensörler ile “pasif izleme çözümü” sunmayı hedefliyor.

Modum, ilaç müşterisinin şu anda sevkiyatın sıcaklık eşiklerini kaydetmek için başlangıçtaki akıllı sözleşmeleri kullandığını ekliyor. “Eğer bu eşiklerin dışındaki sıcaklıklar gözlemlenirse, ürünü göndericiye ve alıcıya bir bildirim gönderilir” diyor. Modum, sensörlerinin pilot uygulamalarında şimdiye kadar 500.000’den fazla veri noktasını ölçtüğünü ekliyor.

Bu verilerin sağlıklı bir şekilde sıklıkla alıcı ve göndericiye ulaşması sayesinde nakledilen ısıya duyarlı ilaçların eşik değerdeki sıcaklık ortamından çıkması durumunda duruma hızlı bir şekilde müdahale imkanı da sağlamış oluyor.

Swiss Post Blockchain Çözümü Sadece Başlangıç

Modum CEO’su Simon Dössegger Swiss Post Blockchain çözümü ile ilgili sözlerine şunları ekledi:

“İsviçre Ulusal Posta Servisi Swist Post ile olan işbirliğimiz, çözümümüzün piyasadaki geleneksel yöntemler üzerindeki üstünlüğünü göstermek için başlangıç ​​noktasıdır. Eğer başarılı bir şekilde devreye sokulursa, Blockchain destekli çözüm, yakın zamanda zorunlu kılınan yönetmelikleri takip ederek ilaç endüstrisindeki yasal yükü hafifletecektir.”

Modum, bu teknoloji modelini İsviçre Post ile başarıyla sergiledikten sonra Avrupa genelinde lojistik sağlayıcıları için çoğaltacağını ekliyor.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun