3.9/5 (20)

Kripto Para ile Alışveriş Daha Kolay Olacak

Safein 2017 yılının başlarında Litvanya’da kurulan, kullanıcıların yeni web sitelerine kaydolmak ve sadece bir çift tıklamayla kripto para ile alışveriş yapmak, mal ve hizmet satın almak için izin verilmesini sağlayacak platformun beta versiyonunu başlattı. Safein ekibi, AB’de kripto para ve madeni para ödemelerini kapsayan bir Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı almayı planlıyor.

Tıklama İle Gir, Tıklama İle Çık

Başlangıç ​​kendini “çevrimiçi ödeme için devrimci bir yol” olarak tanımlayan firmanın temel fikri basit: Bir kullanıcı Safein’de tam bir profil oluşturur, KYC’ye (Know Your Customer – Müşteri Doğrulama Sistemi) sadece bir kez girer ve bundan sonra bunu birden çok e-ticaret platformuna uygulayabilir. Ayrıca Safein, kullanıcıların kişisel verilerini onayları olmadan herhangi bir web sitesine sunmaz.

Safein web sitesine göre, dünya çapındaki perakende e-ticaret satışları 2017 yılında 2.290 milyar dolardan 2021 yılında 4.480 milyar dolara yükselecek. Satışlar arttıkça tüketiciler daha fazla hesap açmak zorunda kalıyor ve genellikle şifreleri kaybediyorlar. Bu arada tüm bu hesaplardan kişisel verilerin toplanması ve saklanması ayrı ayrı e-ticaret şirketleri için oldukça maliyetlidir.

Şirketin basın açıklamasına göre yeni hesap açan kullanıcılar yalnızca İngiltere’de kimlik güvencesi için bir yıllık toplam $ 3.5 milyarı aşan faturaya sebep oluyorlar. Yeni müşteri başına çevrimiçi bir servis sağlayıcısına yıl boyunca 20 $’a mal olabilir. Daha da vahimi toplanan kişisel verilerin düzgün bir şekilde toplanması, yönetilmesi ve saklanması için şirketlerin güvenliklerini daha da fazla artırması gerekiyor.

Safein Ortak Kurucusu ve COO Lukas Deksnys, kısa bir video röportajında “Dijital kimlikleri KYC ve ödeme hizmetlerini tek bir platformda birleştiriyoruz, bu yüzden kimse bunu daha önce yapmadı” diyor.  Lukas, “Temel olarak online alışveriş sürecinde çok fazla verim olmadığını kaydettik” diyor.

Kripto Ödemeleri İçin Resmi Bir Lisans

Safein resmi basın bültenine göre: başlangıç için gerekli evrakları hazırlayıp ve AB’de Kripto ve madeni para ödemelerini kapsayan Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansını alan dünyanın ilk ödeme hizmeti sağlayıcısı olacak.

Temel hedefimiz kullanıcılar sadece platformumuzda bir kere kayıt yapacak ve sonra herhangi bir çevrimiçi hizmeti kullanırken mutlaka bu verileri kullanarak gereksiz kayıtları ve KYC kontrolleri ortadan kaldırmaktır “

2018’in başlarında Safein ekibi, platformun bir beta sürümünü temel tek tıklama giriş işlevselliği ile yayınladı. Beta sürümü veya ekip buna göre, MVP (Minimum Canlı Ürün), Safein web sitesinde ve Android ve iOS uygulamalarında test için kullanılabilir. Safein platform kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen her aktivite SFN coinleri ile ödüllendirilecek.

“ Buna ek olarak (MVP’ye), platformumuzun içinde kullanıcıların kimliklerini uygulamamız içinde doğrulayarak, ICO’muz için WHITELIST’E ekleyebileceği bir kimlik doğrulama hizmeti başlattık! Aynı hesabı daha sonra ICO’lar veya borsalar ile ortaklık kurmak için kullanabilecekler

Safein, ICO kampanyasını 25 Nisan’da başlatacak.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun