4.57/5 (7)

Kripto Para Piyasası Mart 2018 de neler yaşadı? Geçtiğimiz hafta boyunca, kripto para piyasası 280 milyar $’ lık ve 350 milyar $ ‘lık bir aralıkta yukarı ve aşağı hareket ederek, istikrarlı bir şekilde dalgalandı. Pazar, Mart ayı boyunca bu sınırda faaliyet gösterdi.

Sürekli Volatilite

Kripto para piyasası, güçlü kısa vadeli toparlanma belirtileri göstermek için çabaladı. Analistler, 11.000 $ ‘lık bölgeyi orta vadede güçlü bir ralliyi başlatmak için ideal bir pozisyon olarak belirlediler. Ancak, pazar mart ayı boyunca ivmesini devam ettiremedi ve önümüzdeki günlerde günlük işlem hacminin düşük olması nedeniyle dalgalı seyrini sürdürmesi bekleniyor.

Market Cap Mart 2018

Adeta Takıldı

Kripto para piyasasının son 10 gün içindeki performansının en ilgi çekici yanı, önceki seviyelerinden düşmemesi ya da yükselmemesi.. Sürekli olarak 280 milyar dolar ve  350 milyar dolar arasında dalgalandığı görülüyor.

Ontoloji ve 0x gibi bazı altcoinler, belirli günlerde büyük olasılıkla kısa süreli pompların bir sonucu olarak ana kripto paralardan daha iyi performans gösterdi. Ancak, geçtiğimiz hafta boyunca, tüm pazar hem aşağı hem de yukarı yönlü hareketlerde benzer bir patern izleyerek Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS ve Cardano gibi büyük kripto para birimleriyle birlikte tamamen aşağı yukarı hareket etti.

Yazının yazıldığı saatlerde (coinmarketcap verilerine göre) market cap 301 milyar dolar seviyesinde iken, Bitcoin 7944 dolardan işlem görmekteydi. Bitcoin dominance seviyesi de yaklaşık %44,7 idi.

Reklam Yasakları ve Piyasa

Medya, kripto para birimi reklamlarına yasaklama getiren Twitter gibi haberler ile piyasanın hareketini haklı çıkarmaya çalışsa da, kripto para piyasasının her fiyat hareketini genellikle piyasa ile ilişkili olmayan haberler ile haklı çıkarmak mantıklı değil. Kripto para birimi piyasası ve içindeki yüzlerce kripto para birimi benzer bir modelde yukarı ve aşağı doğru hareket etti.

Haberler veya kripto-para piyasasını etkileyen belirli bir olay olsaydı, olay gerçekleştikten sonra pazar düşmüş veya kurtarılmış olmalıydı. Ancak, düşüş veya kurtarma, kripto para birimi reklamlarını yasaklayan sosyal medya platformları gibi haberlerle ilişkilendirildi.

Düşüş Bitti mi?

Kripto para piyasasında son birkaç ay içinde yeteri kadar hacim ve momentum yoktu. Bazı analistler, pazarın küresel pazarda en baskın kripto para birimi olan bitcoin için bugüne kadarki en büyük üçüncü düzeltme olan yüzde 72’lik bir düzeltmeden kurtulduğunu gösteriyor.

Önemli bir düzeltmeden sonra, herhangi bir varlık veya piyasada olduğu gibi, kripto-para piyasasının, ralli başlamadan önce birkaç ay boyunca durgunlaşabileceğini kabul etmek gerekli. Büyük borsalardaki mevcut miktarlar, piyasanın kısa vadede iyileşme olasılığını ifade etmekte. Satın alma hacminin artmasına ve piyasanın toparlanmaya başlamasına kadar piyasa önümüzdeki birkaç haftada son derece dalgalı kalacaktır.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun