4.69/5 (13)

Dünyanın en büyük 20 ekonomisi olan G20, bu yıl kripto para piyasası için düzenleyici bir plan oluşturmak üzere Arjantin’de yapılan toplantıda ilk görüşmelere başlamıştı. Görüşmeler bu hafta Washington G20 ‘de devam edecek.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki etkinlikte bulunan haber ajansları kripto para ve Blockchain endüstrisi ile ilgili tüm tartışmaları Mart başından itibaren yakından takip etti. Bunlar arasında, devlet liderlerinin kripto paranın önemini ve birçok bankacılık sürecini devrimleştirmek için rollerinin farkına varmalarıyla ilgili birkaç olumlu gelişme vardı.

Düzenleyiciler genel olarak devletin teknolojiyi benimsemesine izin vermek, kripto para endüstrisinin kötü niyetli aracılar tarafından suç işlemesine engel olmak ve kullanıcıları sahtekarlıktan korumak için düzenlemelerin yapılması gerektiğine karar verdiler. 20 kişilik grup, önerilen düzenlemenin teknolojinin gelişmesini engellemeyecek kadar zor olmaması gerektiğini vurguladı. İlk uygulayıcı düzenleme önerilerinin, Haziran ayında Buenos Aires’te maliye bakanları ve merkez bankası başkanlarının 3. toplantısında yeni bir grup toplantısında sunulacağı da belirtildi.

G20 Washington Gündeminin Ana Maddelerinden Birisi Kripto Para

Maliye Bakanları ve merkez bankası başkanları ikinci G20 toplantısı için Washington’da bugün ve yarın (19-20 Nisan) bir araya gelecek. Sonuç olarak, kripto para piyasasının düzenlenmesine yönelik önerilerin, güvenlik ve Suriye’de şiddetin tırmanmasının dünyaya getireceği olası mali etki gibi küresel gündemin diğer temalarıyla birlikte gündeme alınması bekleniyor.

IMF ve Dünya Bankası Grubu, 22 maliye bakanı, 18 merkez bankası başkanı ve 9 uluslararası örgüt liderinden oluşan toplam 55 delegasyon toplantıya katılacak. Toplantı, 18 Nisan’da yapılan G20 Finans Vekilleri Üçüncü Toplantısı’nı takiben yapılacak. Gündeminde küresel ticaretin geleceğine yönelik tartışmalar ve finansal zafiyetler de olmak üzere küresel ekonomiye yönelik riskler yer alıyor.

Washington G20 ‘nin Diğer Gündemleri

Toplantıya katılanlar, küresel ekonomiye yönelik riskleri, yeterli koruyucu önlemleri ve gerçekleşmeleri durumunda gerekli önlemleri belirlemek için son zamanlardaki finansal gelişmeleri değerlendirecekler. Ayrıca, 2017 yılında Alman G20 başkanlığı tarafından Afrika’da özel sektör yatırımlarının teşvik edilmesi amacıyla başlatılan bir girişim olan Afrika ile Compact (CWA) için bir oturum düzenlenecek.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

1 Yorum

  • Taylan Öcal
    Posted 20/04/2018 11:53 0Likes

    Şurdan da güzel haberler çıksa da yükseliş durmasa ya, tam zararım çıkmak üzere, bi kafa kafaya geleyim hepsini satıp ICO lara dalacağım artık.

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun