4.21/5 (28)

2019’da Kriptoparalarda kalmak (HODL) neden hâlâ iyi bir şey? Bugünlerde “kripto kışı”nın tam ortasında olduğumuz söylenip duruyor. Fiyatlar aşağı iniyor olabilir ama üzgün olmak için bir sebep yok. Hatta hâlâ kriptoparalarda olmanızın getirdiği olumlu taraflar var.

Bakkt sayesinde enstitüler bu yıl ilk kez büyük bir etkiye maruz kalacaklar. Kurumsal paraların gerçek anlamda kriptoparalarla buluşmasına, bu senenin başında başlayacak olan Bakkt sebep olacak. Böyle bir durumla 2018’de hiç karşılaşmadık. Hatta JP Morgan bu konu ile “tek güvendiğimiz Bakkt” diye açıklama yaparak umutları yeşertti. Elbette kurumsal paranın şıp diye kriptoya dönüşmesini beklemeyelim ama Bakkt bu konuda atılmış en önemli ve büyük adımdır.

Bakkt’ın tweetinde herkes neden Bitcoin ile başladıkları sorusuna cevap verilerek “Çünkü; Kripto piyasasının yarısından fazlası Bitcoin’in ve ABD’de meta olarak kabul edildi. Bunun üzerine düzenlemeler yapılıyor” dendi.

Ağ Giderek Büyüyor

Son zamanlarda yayınlanan bir rapora göre fiyat dışında diğer unsura baktığımızda tablo oldukça iyimser. Büyük platformlar büyümeye devam ediyor. Yeni DApplar her geçen gün hayatımıza giriyor ve yeni ortaklıklar açıklanıyor. Hizmetler ve servisler arttıkça, DAppların kalitesi de artıyor.

Analizler Cesaret Verici

Shilling tüm Dünya’da büyük bir problem olsa da birçok resmi analiz 2019 yılı bitmeden fiyatların tekrar çıkış yakalayacağını düşünmek için nedenler olduğunu söylüyor. Son tahminler fiyatları 6.000-7000$ seviyelerinde görüyor. İnsanlar bu sene fiyatların artacağı konusunda çok iyimserler.

Ama En İyisi

Kripto Kışı ne kadar uzun sürerse o kadar çok biriktirebilirsiniz. Herkes bugünlerin sonsuza kadar sürmeyeceğini biliyor. 6 ayda sürebilir 6 yıl da… Ama ilerleyen zamanlar için kriptoların gelişmesi için yeterince bol alan var. Derler ki fiyatlar ne kadar süre bu aralıkta ya da aşağılarda seyrederse o kadar uzun süre birikim yapmanız için imkân vermiş olur.

Kriptoparalarda Kalmak

Kriptoparalarda Kalmak Konusunda Son Söz

Bir dahaki sefere fiyatların dip yaptığını düşünüp üzülecek olursanız unutmayın fiyatların bu seviyelere gelmesi ve daha fazla birikim yapabilmeniz için hayıflanıyor olabilirsiniz. O yüzden şu an bu fiyatlarla kriptolarlarda kalmak yani HODL iyi bir şey gibi görünüyor…

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun