4.24/5 (49)

Meksika Kriptopara düzenlemesi Kongre tarafından kabul edildi.

Meksika kongresi, kripto para değişimi ile ilgili düzenlemeyi kabul ederek, Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto’ya, yasalaşması için sundu.

Reuters’in haberine göre, Kitle fonlaması ve Kripto para şirketlerini içeren Meksika tahvil düzenlemesi, ülkenin alt Kongresi tarafından kabul edildi. Şuan Cumhurbaşkanının onayı bekleniyor.

Düzenleme, “para aklamayı önlemeyi ve finansal kararlığı” amaçlıyor. Ulusal Bankacılık ve Güvenlik Komisyonu (UBGK) i merkez bankası ve ekonomi bakanlığı ikinci düzenlemeye yakında başlayacak. Bu düzenleme ile sektördeki şirketler için ana hatlar belirlenecek. Önümüzdeki aylarda beklendiği üzere yasa şirketlere, tahvil, ödeme yöntemleri ve Bitcoin gibi kripto paralar ile ilgili daha geniş düzenlemeler getirecek

Meksika kripto para ticareti ISBIT Çalışma Müdürü Daniel Luévano, verdiği özel röportajda  şunları söyledi

Bu tahvil geçişinin kripto değişiminde ne anlama geldiğini ve Meksika kripto ekosisteminde ne etkileri olacak

Meksika kripto parayı yasal olarak kullanabilir

Luevano’ya göre, Meksika bankası, kripto paraları Finansal Teknoloji Enstitüsü olarak kabul etmesi gerektiğini belirtti. Merkez bankası kripto para işlemlerini yasal olarak kullanabilir.

Luevano sözlerini para aklama ve terörizmi finanse etme konusunda önemli gereksinimlere ihtiyaç duyulduğunu belirterek bitirdi. Kripto değişiminin tamamlanması 12 aya kadar sürebilir. Meksiko Bankası kripto paraları değişim listesine alması gerekecek.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun