4.63/5 (16)

“Bitcoine Yatırım Yapmamak Neredeyse Sorumsuzluk.”  Milyarder Bitcoin boğası, Galaxy Digital Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, her yatırımcının portföylerinde en az % 1 ila % 2’sini kripto para bulunması gerektiğini, bitcoine yatırım yapmamanın sorumsuzluk olacağını söylüyor.

Çarşamba günü Novogratz’ın firması ve Bloomberg , Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere 10 kripto parayı izleyecek Bloomberg Galaxy Crypto Index‘i başlattığını duyurmuştu.

Novogratz, kripto para birimine yatırım yapmanın sadece beklenen kazançlar nedeniyle önemli olmadığını, ayrıca iki ila dört yıl içinde şirketlerin anlık işlemler yapmasına ve bunları değiştirilemez şekilde kaydetmesine olanak tanıyan Blockchain teknolojisinin her alternatife meydan okuyabileceği için önemli olduğunu söyledi.

Fortress Investment Group ve Goldman Sachs ortaklığındaki eski bir yatırım fon yöneticisi olan Novogratz, 2017’de net varlığının % 10’unu kripto paraya yatırdığını söylemişti.

Sektörü Test Eden Geleneksel Kurumlar

Öte yandan ana finans kurumları geleneksel yatırımcıların Bitcoin’den kazanç sağlamalarına izin vermenin yollarını araştırıyorlar. Nisan ayında Nasdaq, bir kripto para borsası olan Gemini Trust ile bir anlaşma imzaladı.

New York Borsası
Image: Shutterstock

Novogratz, New York Borsası’nın altı aydan kısa bir sürede kripto para işleminde aktif olacağını tahmin ediyor. Ancak hükümetlerin bitcoin ve diğer kripto paralar için net bir düzenleme yapmamış olması yatırımcıyı biraz düşündürüyor.

Wall Street’teki herkes Novogratz ile aynı fikirde değil. Yatırım danışmanı olan Warren Buffett, Berkshire Hathaway’in Cumartesi günü yıllık hissedarlar toplantısı sırasında Bitcoin hakkında olumsuz fikirlerini beyan etti.

Novogratz ise, Buffett ile aralarındaki fikir farkının yaşla ilgili olduğunu ve daha yaşlı piyasa oyuncularının kripto para birimiyle ilgili daha şüpheci olduğunu söyledi.

Galaxy Digital İlerlemeye Devam Ediyor.

Bu arada Galaxy Digital ,  Kanadalı Startup First Capital Capital‘ı satın alma planlarını açıkladı ve ardından Toronto merkezli TSX Girişim Borsası’nda (TSX-V) halka açık olan Bradmer Pharmaceuticals ile yollarını birleştirdi.

Birleşmeyi takiben Bradmer, şirketin listeleme ve alım satım işlemine Galaxy Digital adı ile devam edecek.

Novogratz’un “Goldman Sachs of Crypto” yu yapmayı umduğu Galaxy Digital’in kripto para ticaret bankası, şirketin yaptığı kamu açıklamalarına göre dört katlı bir iş modeline sahip olacak.

Banka bir kripto para birimi ticaret masası açacak ve başlangıçta çapraz arbitraj fırsatlarından yararlanmaya çalışacak. Aynı zamanda, Blockchain şirketlerine ve ICO’lara da yatırım yapacak. Son olarak, zengin müşterilere danışmanlık ve varlık yönetimi hizmetleri sağlamayı planlıyor.

Featured image from Shutterstock

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun