4.38/5 (8)

Bitcoin fiyatları, Mt.Gox kayyumunun paniklemesi ve 400 milyon dolar değerinde Bitcoini satması sonucu 2018’in ilk 3 ayında 6000 $ ‘a kadar düşüş gösterdi.

Çok sayıdaki haber kuruluşuna göre 7 Marttan itibaren  Nobuaki Kobayashi, alacaklılarına ödeme yapmak için 35.000 BTC ve 34.000 BCH (Bitcoin Cash) sattı. Satışlar borsalar üzerinde gerçekleşti ve her bir satış Bitcoin pazarlarını daha düşük seviyelere taşıdı. Eski Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles , transferlerin Aralık ayından Şubat ayına kadar sürdüğünü doğruladı.

Yüksek Hacimli Ani Satışlar Piyasaya Zarar Veriyor

Nobuaki Kobayashi geçtiğimiz yıl Eylül ayında devasa Bitcoin satışları yapmaya başladı ve bu durum birçok kişi tarafından sorumsuzluk olarak görülüyordu, çünkü bu miktarın aniden salınması piyasaya zarar veriyor.

6 Şubat tarihinde BTC / USD $5900’ı vurduğunda, Kobayashi bu tarihten önceki gün 18.000 BTC (180 milyon $) transfer ettiğini, girişimci Alistair Milne’nın Twitter hesabından mtgoxinsolvency redditten alıntı yaparak bildirdi.

Matt Odell

Haber ajansı ayrıca geçen haftalarda devam eden Mt.Gox FBI soruşturması hakkında rapor verdi. İngiltere Birleşik Krallık sözcüsü tarafından yapılan resmi olmayan bir dedektiflik çalışması olarak BBC, borsada çalınan Bitcoin’lerin aklamasına yardımcı olabilecek bir Londra “naylon” şirketi hakkındaki şüpheleri artırdı.

Mt.Gox’in yaptığı satışlar, korsanların Şubat 2014’te 850.000 BTC’yi çalmasından sonra dünyanın en büyük Bitcoin alışverişi oldu. Ceza soruşturması ve para kaybeden kullanıcılara para iadesi girişimlerinin devam ettiği bildirildi.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun