4.47/5 (34)

PayPal kriptopara ödemelerinin hızını artırmak için tasarlanmış bir sistem için bir teknoloji patenti hazırladı. 1 Mart tarihinde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile yapılan başvuru belgelerinde ödeme işlem devi olan PayPal, göndericilerin ve alıcıların ağ üzerinden geleneksel yöntemlerle madeni paralar göndermek yerine özel anahtarları takas edebileceği bir sistem geliştirdiğini gösteriyor.

Şu anda Bitcoin blokları yaklaşık 10 dakikada bir işleniyor, yani kullanıcıların işlemlerinin şebeke tarafından “onaylanması” için bu kadar “uzun süre(!)” beklemesi gerekiyor.

Başvuru belgesindeki beyana göre:

“Birçok işlem durumunda, ödeme yapanlar ve / veya alacaklılar için 10 dakika bekleme süresi çok uzun olacak ve bu ödeme yapanlar ve / veya alacaklılar sanal para biriminden ziyade geleneksel ödeme yöntemlerini kullanarak işlemi gerçekleştireceklerdir. Bu gibi konular, avantajlarına rağmen sanal para birimlerinin kabulünü yavaşlattı. “

Birçok kripto para türü, bu endişeyi blok zamanlarını kısaltarak aşmaya çalışırken, ağlar yoğunlaştığında kullanıcılar yine daha yüksek ücretlere ve daha düşük onay sürelerine tabi olmak durumundalar.

PayPal Bitcoin Ödemelerini Nasıl Hızlandıracak?

PayPal kriptopara projesinin önerisine göre: Sistem otomatik olarak kullanıcıları için birden fazla ikincil cüzdan oluşturacak ve bu cüzdanlar sayesinde “özel anahtarları toplama ve istenilen ödeme tutarıyla eşleşecek şekilde ödemeyi aktarabilecek”. Bu patentin, onaylama sürelerini “pratik olarak ortadan kaldıracağını” savunuyor.

“Mevcut açıklamanın sistem ve yöntemleri, alacaklı tarafından sanal para birimi cinsinden yapılan ödemelerde sanal bir para birimi ödemesi alacağından emin olmak için beklemek zorunda kaldığı süreyi ortadan kaldırır. Bu durum sanal para cüzdanlarında yer alan alacaklı özel anahtarlarına sanal para birimi işleminde tanımlanan bir ödeme tutarıyla eşit (önceden tanımlanmış) sanal para birimi tutarlarıyla ilişkilendirilir. ”

PayPal’ın bu teknolojisi kripto para tabanlı işlemler için sistem geliştiren kaynakları harcıyor.

Bununla birlikte, PayPal kullanıcıları yakın bir zamanda PayPal markalı Bitcoin cüzdanları oluşturabileceklerini beklememeli. Bank of America gibi Bitcoine şüphe ile yanaşan kurumlar da dahil olmak üzere pek çok yerleşik şirket yıllarca kripto para ile ilgili patentleri hazırlamış ancak henüz projelerini gerçekleştirememişlerdir.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun