4.25/5 (20)

Wall Street Journal’a göre çeşitli Blockchain projelerini destekleyen Big Four muhasebe firması Price Waterhouse Cooper LLP, insanları yeni teknolojiyi kullanmaya teşvik edeceğini iddia ettiği bir Blockchain denetim hizmetini duyurdu. 

PwC’nin yeni hizmeti Cuma günü sunması bekleniyordu. Hizmet, şirketlerin Blockchain teknolojisini kullanmaları için dışarıdan bir denetleme ve inceleme sunacak ve böylece şirketin düzgün bir şekilde teknolojiyi kullanılmasını ve çalışanların şirketin Blockchain işlemlerini izlemelerini sağlayacak. 

Blockchain Benimseniyor 

Price Waterhouse Cooper insanların, yeni denetim hizmeti ve Blockchain teknolojisiyle daha rahat edeceğine inanıyor. 

PwC’nin iç denetim çözümlerinden sorumlu bir ortağı olan Michael Smith, The Wall Street Journal’a verdiği demeçte, hizmetin teknolojinin amaçlandığı şekilde çalıştığı bağımsız bir doğrulama ihtiyacını karşıladığını söyledi. 

Blockchain teknolojisi, merkezi olmayan dijital defterleri kullanarak değişmez bir işlem kaydı sunuyor. Teknoloji bugüne kadar kripto para birimleri ile ilişkilendirilmiş olsa da çevrimiçi kimlik doğrulama, tedarik zinciri yönetimi ve finansal işlemlerin denetimi için de kullanılabiliyor. Finansal işlemlerin denetlenmesinde denetçinin rolünün bir parçası olabilir. 

PwC, teknolojinin sağlıklı bir şekilde tanınarak kullanılmasının kurallarını oluşturmuş durumda. Bunlar, şirketler ve kuruluşlar arasındaki uyum konusundaki endişelerin yanı sıra risk yönetimi ve kurumsal kontroller hakkındaki endişeleri de içeriyor. Blockchain genellikle değiştirilmeye karşı korumalı olarak kabul edilirken herhangi bir bilgi teknolojisinin dağıtımı ile benzer hususları taşımakta.

PwC’nin global inovasyon lideri Vicki Huff, birçok uyum ekibinin Blockchain teknolojisi ile ne yapacağını bilmediğini söyledi. 

Bu Hizmeti Müşteri İhtiyaçları Doğurdu. 

Blockchain teknolojisini kullanmaya başlayan kendi müşterileri arasında bu endişeleri fark eden PwC, yeni çözümünü geliştirmeye planladı. PwC, işlemleri Blockchain’de kaydederek test kriterleri ile kontrollerini geliştirdi. Hizmet, bir şirketin içindeki kullanıcının gerçek zamanlı olarak Blockhain’deki işlemleri görüntülemesine, test etmesine ve izlemesine izin verecek.. 

Şirketin bir müşterisi, Blockchain tabanlı ödeme işlemini doğrulaması gereken büyük bir borsa firması. Dijital bir cüzdan sağlayıcısı olan başka bir müşterisi, işlemini doğrulamak için ürünü kullanıyor. PwC ticari sır gereği bu iki müşterinin kimliğini açıklamaktan kaçındı. 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun