5/5 (2)

Ethereum 700 dolar seviyesini görerek Ay’a ulaştı bugün… CNBC’ye göre UBS liderliğinde, Barclays Credit Suisse, KBC, İsviçre Borsası SIX ve Thomson Reuters’in desteği ile Ethereum temelli bir blockzinciri girişimine başlanacağının duyurulmasının ardından tarihinin zirvesini yapan Ethereum, önce 600 dolar daha sonra da 700 dolar sınırını hızla geçti. Bu girişime göre bu firmalar AB ticaretinde etkili olacak yeni bir data standartını 2018 yılında dizayn edecek.
Ethereum’daki bu artış tüm kripto para piyasası için bir ateşleyici oldu ve toplam market hacmi 492 milyar doları geçti. En üst sıradaki 22 kripto koin kâr elde ederken bazıları çift haneli yüzdelik artışlar elde etti. Dahası, Bitcoin yükselişini sürdürürken, altcoinler de kazançlarına devam etti. Böylece yarım trilyonluk market hacmi elde edilmiş oldu.
Ethereum sıra dışı başarısı ile yatırımcısını sevindiriyor. Başladığı günden bu yana en iyi performans gösteren başlıca kripto paralardan olan Ether, 2014 ortalarında 0.30 dolara alıcı buluyordu. Bu da yatırımcısına şuan 2000 kattan daha fazla kâr getirmiş demek oluyor. Diğer bir deyişle Ethereum’a 1000 dolar yatırım yapan birisi şuan 2 milyon dolar kazanmış oldu.
Temelleri çok sağlam atılan Ethereum bakalım ufkumuzu daha nasıl açacak?

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun