4.24/5 (86)

Eğer son olaylar bize bir şey gösterdiyse, o da sosyal medyanın gittikçe özel hayata ve özgürlüğe daha fazla nüfus etmesi. Ancak Facebook gibi sosyal platformlar çok sıkı kontrol altında olan oluşumlar ve kullanıcılar arasında hoş karşılanmayan sansür endişeleri giderek artıyor.

Amerika’daki seçim süreci gösterdi ki; modern dünyada seçimlerin sosyal medya tarafından nasıl etki altına alınabildiği hala tartışmalı bir konu. Birçok kişi hükümet ve kuruluşların özel hayatımızda ne yaptığımıza karışamayacağını tartışıyor. Bu merkezi olmayan bir sosyal medya platformunun oluşumuna sebep olabilir. Bu da kripto paraların ardındaki blockchain teknolojisi ile mümkün olabilir. (Bahsettiğimiz şey yıldızlar arası mesafe kadar uzak bir teknoloji değil!)

Blockchain teknolojisi kullanılarak hayata geçirilen ilk sosyal ağ olan onG.social ‘ın momentumu giderek artıyor ve sosyal medya ile ilgili algılarımızı değiştirecek bir devrim yapacak şansa sahip. Platform hem daha basit hem de daha adil olduğu iddiasında.  IBM tarafından 2014’de desteklenmesi ile birlikte, kararlılık ve güvenlik alanında umut verici bir platform olmaya başladı.  Ayrıca ilgili ayarları yapmanız durumunda onG.social’da gönderdiğiniz iletiler, Facebook, G+ ve LinkedIn gibi sosyal medya hesaplarınızda otomatik olarak görünüyor..

Şüphesiz, platform işletmeler için büyük bir potansiyel barındırıyor çünkü işletmeler bu platform ile daha önce Çin gibi devlet sansüründen dolayı erişilemeyen yeni pazarlara erişebilme şansı elde ediyor.

 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun