4.14/5 (201)

UBS kripto paralarda oluşan dalgalanmalarla ilgili bir rapor hazırladı. ‘Kriptoparalar – balonun altında’ isimli araştırma sonucunda İsviçre merkezli küresel finans şirketi analistleri oybirliği ile şu karara vardılar; son yükseliş kurgusal bir balondan başka bir şey değil. (Tabi bunun tam tersini düşünenler hiç de az değil) Ama değerlendirmeler ilk bakışta göründüğü kadar sert değil. Kripto paralardaki kırılganlık ve dalgalanmalar üzerindeki şüphelere rağmen, UBS’nin raporu blokchain teknolojisi hakkında oldukça olumlu. Raporun söylediğine göre;

Kripto paraların ana dağıtım aracı olacağı ile ilgili şüphelerimiz olmasına rağmen, altındaki teknoloji, yani blokzincir, finanstan, imalata, sağlıktan birçok alana kadar çok etkili olacağa benziyor” Blokzincirin 2027’de global piyasaya 300-400 milyar dolar değer katacağını tahmin ediyoruz.

Kurnaz yatırımcıların sadece Bitcoin ve diğer kripto paralara değil, işin temelinde yatan blokzincir teknolojisine de odaklanmaları yararlı olacaktır. Şirketler bu teknolojiyi adapte etmenin yollarını bulmalı zira raporlar bu teknolojinin kullanım alanının sınırsız olduğunda hem fikir.

Makalenin bir diğer önemli noktası da donanım üreticilerini parlak bir geleceğin beklediği hakkındaki tahmini. Blockchain Teknolojisi için yaşamsal önem taşıyan işlem hızları, kuşkusuz, gerekli donanımı üreten şirketler için artan iş anlamına gelecektir.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun