4.25/5 (8)

Bitpanda Multi Blockchain Transfer Sistemi geliştiriyor.

Bitpanda, Avusturyalı bir ticaret platformu için kripto para birimlerini düzenleyen açık kaynak platformu geliştirmek amacıyla Viyana Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği yaptı. “Pantos” adı ile sunulan Multi-Blockchain Transfer projesi, giderek parçalanan dijital para piyasasına çözüm olarak geliştirildi. Projenin Merkezi olmayan kripto para transferleri için yeni standartlar belirleyecek olan tüm büyük blok platformlarını birbirine yakınlaştıran açık kaynaklı, açık yenilik odaklı bir araştırma projesi olduğu ifade edildi.

Viyana Teknoloji Üniversitesi ile ortaklaşa, Avusturya’daki Gelecekteki Kriptoekonomi Araştırma Enstitüsü (RIAT) araştırmacıları da projeye katılıyor.

Pantos Neyi Hedefliyor?

“Pantos” adlı araştırma projesi Blockchain teknolojisini kullanan kripto para birimlerinin artan parçalanma sorununu çözmeyi hedefliyor: “ Blockchain üzerinde dijital para transferlerini” ilk kez Bitpanda 7 Mart’ta açıkladı. İlgili basın açıklamasında tüccarların dijital para birimleri piyasa değerlerinin borsalar arasındaki fiyat farklılıklarını tek bir platformda sergilemelerini sağlayacağı belirtildi.

Multi Blockchain Transfer Sistemi Pantos

Pantos sistemi, PAN olarak adlandırılan yeni bir coin için 1500 BTC ile sınırlı bir ICO (basın bülteninde yaklaşık 14,8 milyon dolar) kullanılarak finanse edecek . Bitpanda yapımcıları açıklamayı vurgularken, ICO yeni bir başlangıç ​​için fon sağlamaya değil, daha sonra açık kaynak lisansları yoluyla serbestçe kullanılabilen teknolojinin gelişimini finanse etmeye hizmet edecek.

Pantos başlangıçta Ethereum platformunda başlatılacak. Kripto para birimleri için destek (Bitcoin, Litecoin , Lisk, Komodo ve Wave) kısa bir süre sonra takip edecek.

Akademik Çevreler Kripto Para Araştırmalarını Sürdürüyor

Pantos, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nin ilk Blockchain tabanlı projesi değil. Kasım 2017’nin sonunda, “Ethertrust” adlı bir projede Profesör Matteo Maffei liderliğindeki “Güvenlik ve Gizlilik” araştırma grubu , Ethereum şifreleme akıllı sözleşmelerinin güvenliğini artıran bir çalışma yayınladı.

Halen Blockchain kullanımını araştıran birkaç Alman üniversitesi ve araştırma enstitüsü var. Mart 2018’de, RWTH Aachen Üniversitesi’nde Endüstriyel Yönetim Enstitüsü, Fraunhofer FIT ve Demofabrik Aachen, bir teknoloji ve piyasa bilgi sağlayıcısı olan KEX AG’nin önderliğinde “Endüstriyel Uygulamalar için Blockchain” konulu ortak bir çalışmaya başlayacak .

Bu projenin amacı endüstride Blockchain teknolojisinin potansiyel uygulamalarını tespit etmek, bunları somut olarak değerlendirmek ve uygulanabilecekleri yollar bulmak olacak.

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun