Ethereum Classic Info

$
ETC/USD Ethereum Classic
24h High:
24h Low:
24h Open:
Henüz puan verilmemiş. İlk puanı veren siz olabilirsiniz.

Ethereum Classic, akıllı sözleşmeler yapmanıza imkan tanıyan, açık kaynak kodlu, halka açık, blockchain tabanlı, dağıtık bir bilgi işlem platformudur. Komut dosyaları yürütebilen merkezi olmayan bir Turing tam sanal makinesi, Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) kullanır Borsalarda ETC sembolü ile satışa sunulmaktadır.

Tarihi

Mayıs 2016’da, Ethereum tabanlı ve akıllı sözleşmeler kullanan projelere yatırım yapmak amacıyla kurulan The DAO adlı bir girişim sermayesi fonu, 168 milyon dolar kazandı. Aynı ay DAO ile güvenlik açıklarını ayrıntılarıyla anlatan ve eterin çalınmasına neden olacak bir açıklama ortaya atıldı. Haziran ayında, The DAO’daki hesaplardan 3.6 milyon Eter (yaklaşık 50 milyon USD) alındı ​​ve sahiplerin izni olmaksızın başka bir hesaba taşındı.

DAO üyeleri ve Ethereum topluluğu durumu çözmek için hangi eylemlerin yapılması gerektiğini tartıştı. Bir oylama gerçekleşti ve Temmuz 2016’da Ethereum kodunda bir hard fork uygulamaya karar verildi.  Bu hata nedeniyle ele geçirilen Eter’in, sahiplerine geri kazandırılabilmesi için yeni bir akıllı sözleşmeye taşınmasına karar verildi

Ethereum Classic ise tam da bu noktada, Blockchain’in değişmezlik ilkesi gereğince Hard Forku’u reddeden Ethereum topluluğu üyelerinin çatallanmamış versiyonu kullanmak istemeleriyle ortaya çıktı.

Fiyat Grafiği

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun