4.23/5 (22)

Bloomberg Kripto Para Endeksi Başlatıyor. Kripto Para piyasalarındaki artan ilginin ortasında, piyasa veri sağlayıcıları ve endeks hizmetleri arasında dünya lideri olan Bloomberg, “cryptocurrency’nın en büyük, en likit kısmının performansını izlemek üzere tasarlanan Bloomberg Galaxy Crypto Index’i (BGCI) piyasaya süreceğini açıkladı.

Milyarder Mike Novogratz ve Bloomberg LP çok yakında, geniş bir yelpazeye sahip kripto para sepetinin toplam performansını izleyecek olan Bloomberg Galaxy Kripto İndeksini (BGCI) lanse edeceklerini duyurdular.

Bloomberg Endeksleri Küresel Ürün Müdürü Alan Campbell, “Bloomberg Galaxy Crypto Index’in lansmanı, müşterilerimizin kripto para birimlerine artan ilgisini yansıtıyor. Endeks oluşturma girişimimiz kripto paralara yönelik titiz yaklaşımımızı gösteriyor ve bu çalışmamız yatırımcılara pazarın performansını daha geniş açıyla ölçmek için şeffaf bir ölçüt sunacak.”

Fortress Investment Group’un eski bir yatırım fon yöneticisi olan Novogratz, geçtiğimiz günlerde Kanada’da halka açık bir “kripto para ticaret bankası” oluşturmak için 250 milyon dolar topladı.

“Bloomberg Galaxy Crypto Index, kripto pazarlarına daha önce görülmemiş bir şeffaflık getiriyor. Merkezi olmayan devrimin BGCI’nin yaratılmasıyla ilerlemesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. ”

On Kripto Para İzlenecek

BGCI piyasaya sürüldüğünde, piyasaya ve diğer faktörlere bağlı on kripto parayı izleyecek. Bunlar:

Bloomberg Kripto Para Endeksi Bir İlk Değil

Bu yılın başında Coinbase, Grayscale ile birlikte çalışarak bir endeks çıkarmıştı. Bitwise Asset Management gibi nispeten daha az bilinen firmalar da, bu sektöre adım atmış durumdalar.

Kripto para startup’ı Blockstream, kurumsal müşterilerine özel bir kripto para data bankası oluşturmak için New York Borsası (NYSE) sahibi Intercontinental Exchange (ICE) ile ortaklık kurdu.

Son olarak Wall Street stratejisti Fundstrat, her biri farklı bir sektörü izleyen beş şifreleme parası endeksini açıkladı.

Demeç Farklı İcraat Farklı

Endeks’in lansmanı, Bloomberg kurucusu ve çoğunluk hissedarı “Blockchain not Bitcoin” akımının bir üyesi olan Michael Bloomberg’in geçmiş görüşleriyle de ironik bir farklılık gösteriyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında, Bloomberg ve Goldman Sachs’ın CEO’su Lloyd Blankfein gibi iki işadamı kripto paralarla ilgili olumsuz ifadelerin yer aldığı bir röportaja katılmışlardı.

Ancak geçtiğimiz hafta her iki şirket de firma başkanlarının aksini düşündüklerini belirten ürünleri açıkladılar: Bloomberg bir kripto para endeksi; Goldman ise bir Bitcoin ticaret masası. 🙂

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun