4.53/5 (15)

Etherbots oyun platformu şu an Ethereum ağının en popüler 3. merkezi olmayan uygulaması konumunda. Hatta geçtiğimiz çarşamba genellikle listenin bir numarası idi.
Etherbots-gameplay

Etherbot Nedir?

Etherbot için yeni kripto oyun çılgınlığı tanımını kullansak yanlış olmaz (Ancak eksik olur). Ekibimiz tarafından yazının hazırlandığı dakikalarda oyunun başlamasına henüz 4 gün 17 saat olmasına rağmen, Etherbot üzerinde işlem gören Ether miktarı KriptoKitties ‘i geçmiş durumda.
Bunu sadece bir çılgınlık olarak düşünmeyin. Etherbot oyununda kullanıcıları cezbeden 4 önemli etken var:

 1. Nadirlik
 2. Dijital varlığın %100 sahipliği
 3. Rekabet
 4. Maddi Kazanç Şansı

Nadir bir değer yaratmanın ve dijital varlığın sahipliğinin ötesinde, Etherbot oyununda işin içine rekabet de eklenmiş durumda. Oyunda sahip olduğunuz botlar diğerleri ile savaşıyor ve savaşın galibini sizin, botunuz hakkında verdiğiniz kararlar belirliyor. Onu savaşa ne kadar iyi hazırlarsanız galip çıkma şansınız o kadar yüksek oluyor.
Oyunun temel amacı başkalarına karşı savaşarak kazanmak ve botlarınızın değerini artırmak. Bunun için yapmanız gereken ise kısaca parçalar almak, botunuzu inşa etmek ve özelliklerini upgrade etmek.

Etherbot’umu Nasıl Satın Alacağım?

Etherbot ön satışta sadece 3900 adet bot satılacağını duyurdu ancak şu aşamada bunun ne kadarının satıldığı hakkında bilgi vermiyor. Ön satışın sadece 6 gün süreceği açıklandı ancak yazının başında belirttiğimiz gibi ön satışın sona ermesine ve oyunun başlamasına sadece 4 gün kalmış durumda.
Bot satın almanın ve ekosisteme dahil olmanın maliyeti ise, her yeni kullanıcı sisteme girdiğinde biraz daha artıyor. Yani ilk gün bot satın alanlar, 6. gün alanlardan çok daha ucuza bot satın almış olacaklar.Yazının hazırlandığı dakikalarda bir bota 0.38735 ETH ödeyerek sahip olabiliyordunuz.
Yapılan açıklamaya göre, ön sipariş ile satın aldığınız Etherbotunuzun Rare Shadow ve Legendary Gold adı verilen nadir özelliklere sahip olma ihtimali, sonradan satılacak olanlardan %500 daha fazla. Ancak elbette bu bir ihtimal.
Gelelim satın alma işlemlerine:
Oyunu oynamaya başlamak için bir miktar ether satın almanız ve MetaMask adlı bir dijital cüzdan içine koymanız gerekecek. (Ethereum satın almak için buraya tıklayınız) MetaMask en kolay kullanılan cüzdanlardan biri ve bir Chrome tarayıcı uzantısı olarak çalıştığı için, Ethereum blok zincirindeki CryptoKitties ve Etherbot da dahil olmak üzere sayısız merkezi olmayan uygulamalarla (DApp) etkileşim kurmayı kolaylaştırıyor.
Ethereum satın aldıktan sonra MetaMask’ı Chrome üzerine yükleyin ve oradaki cüzdanınıza bir miktar Ether gönderin. Elbete herşeyin yolunda olduğunu görmek için ilk etapta 0,001 ETH gönderebilirsiniz. Herşey yolundaysa cüzdanınıza harcamak istediğiniz kadar ETH gönderin ve Metamask cüzdanınıza Ether geldikten sonra Etherbots sitesinde sağ üst köşede Get Robots butonuna tıklayın.
Açılan sayfada 1 bot almak için BUY ONE ROBOT CRATE butonuna tıklayın. Dilerseniz hemen yanında yer alan BUY 5 butonuna tıklayarak 5 bot da satın alabilirsiniz. Butona tıkladığınızda Metamask otomatik olarak açılacak ve ödemeyi onaylamanızı isteyecektir. Ödemenizi onayladıktan sonra aynı sayfada sağ üst köşede yer alan My Robots linkine tıklayın ve siparişlerinizi oluşturmak için Claim All Your Robots butonuna tıklayın.
Etherbot Kasası
Transaction onaylandıktan sonra robot kasalarınızı görebiliyor olacaksınınız. Lansmana kadar kullanamayacağınız bu robotları daha sonra satabilir, duelloya çıkarabilir veya turnuvalara sokabilirsiniz.

Yatırım mı Oyun mu?

İlk Kripto kedilerden birinin 131 Ether karşılığı satılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmedi. O dönemde 1 ETH değeri sadece 480 dolardı.
2017 yılında KriptoKitties üzerinde toplam 12 milyon dolarlık satış yapıldığını biliyoruz. Tabi ki kripto kediler, yoğun talebin bir sonucu olarak Ethereum ağında birkaç günlük ciddi yavaşlamadan da sorumlu. Etherbot’lar tarafında beklenti de farklı değil. Elbette bunun kararını vermesi gereken sizsiniz. Ne dersiniz, nadir bir bota denk gelecek ve bundan binlerce dolar kazanacak kadar şanslı olan kişilerden biri de siz misiniz?
İyi oyunlar..
 
 

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

3 Yorum

 • Hasan Ürkmez
  Posted 11/02/2018 20:39 0Likes

  geç kalmışsın admin ben 0,21den aldım. Hayalim büyük.

 • Sera H.
  Posted 11/02/2018 21:20 0Likes

  kriptokitiys trenini kaçırdık bunu yakalayalım bari. şu metamask olayı gıcık ya ordan oraya gönder geri ordan oyuna gönder falan. direk bi yolu yok mu bunun ?

 • Sedat
  Posted 12/02/2018 12:35 0Likes

  şimdi 131 etheryum nerdeyse 450bin lira yapıyor, adamdaki şansa bak

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun