4.72/5 (18)

Opera Browser Ethereum Cüzdan ile Gelecek. Bildiğiniz gibi Opera kısa bir süre önce, hem Ether’e hem de Ethereum merkezli diğer token’lara destek veren, yerleşik bir Ethereum cüzdanını “Web 3-ready” mobil tarayıcısının özel betasında kullanıcıların deneyimine sunmuştu. Beta sürüm esnasında  oldukça olumlu geri dönüşler almış olmalı ki, artık Opera’nın masaüstü tarayıcısının da bütünleşik bir Ethereum cüzdan ile geleceği duyurusunu yaptı.

Tarayıcılarımıza doğrudan ether cüzdan ekleyerek, kullanıcıların karmaşık eklentiler ve harici uygulamalara olan ihtiyaçlarını ortadan kaldırdık. 

Opera Browser’ın kapılarını kripto paralara açmak, şirketimizin kriptoparalar ve Web 3.0 ana akımına yönelik ikinci önemli adımı olacak.

Charles Hamel, Opera Crypto Ürün Müdürü 

Yetkililer tarafından Ethereum’un tercih edilmesinin en önemli nedenlerinin “DApps inşa eden en büyük geliştirici topluluğu olması ve arkasında çok fazla momentum toplaması” olduğu ifade edildi. 

Opera Ethereum Cüzdan

Opera’nın kripto cüzdanı, DApps ile etkileşimleri kolaylaştıran, ethereum Web3 API’sinin entegrasyonunu sağlıyor. Firma buna “bilgi erişimi sağlamak, işlemleri çevrimiçi yapmak ve kullanıcıların çevrimiçi kimliğini daha fazla kontrol sağlayacak şekilde yönetmek için bir araç” olarak tanımlıyor.

Hamel, beta süreci boyunca geliştiricilerden geri bildirimler aldıklarını ve sonuç olarak, “daha iyi bir stabiliteye ve daha iyi bir uyumluluğa sahip” sürümü yayınlayacaklarını duyurdu. Hamel ayrıca cüzdanın “sıradan bir tarayıcı uzantısından çok daha güvenli” olduğunu ekledi.

Opera Ethereum Cüzdan Nasıl Çalışır?

Opera’nın masaüstü tarayıcısındaki özelliğe erişmek için, kullanıcıların öncelikle mobil tarayıcıyı bir Android cihaza indirmesi ve cüzdanı etkinleştirmesi gerekiyor. Daha sonra, bir QR kodu tarayarak cüzanlarını PC tarayıcılarına bağlayabilecekler. Tokenları saklanmasına ek olarak cüzdan, bir merkezi olmayan uygulama (dApp) tarayıcısı olarak işlev de görüyor ve kullanıcıların, uygulamaları ayrıca manuel olarak indirmesine gerek kalmadan, Augur ve CryptoKitties gibi dApp’lerle etkileşimde bulunmalarını sağlıyor.

Opera Ethereum Cüzdan Güvenli mi?

Mobil  cüzdandaki anahtarlar, kullanıcının telefonunda saklı kalıyor; bu nedenle, mobil cihazlarında veya PC tarayıcısı aracılığıyla başlatılanlar dahil tüm ödemelerin parmak izi kullanarak imzalamaları gerekiyor. Bu da browser’dan bilginiz dışında işlem yapılmasının önüne geçiyor.

Kripto ödemelerini mobil cihazlarda sorunsuz ve kolay hale getirdikten sonra, PC’ler için mükemmel çözümü bulduk. Yeni mobil kripto cüzdan teknolojimizi kullanmanın ve PC kullanıcılarımıza erişim sağlamanın en iyi yolunun olduğunu fark ettik.

Opera EVP’si Krystian Kolondra

Lütfen bu makaleyi değerlendirin

Yorum bırakın

android-chrome-256x256

Bitcoin Bülten

Haber ve gelişmeler için üye olun